20 patarimų kur ir kaip reikėtų ieškoti gero darbo
1. Neieškokite “bet kokio” darbo, ieškokite sau tinkamo.
2. Susikurkite savo CV ir motyvacinį laišką.
3. Apsibrėžkite kokio darbo ieškote:
3.1. Kokios pozicijos jus domina? Kokios turėtų būti pareigos, darbo pobūdis, užduotys, atsakomybės lygis, karjeros galimybės, atlyginimo dydis?
3.2. Kokio tipo įmonėje norėtumėte dirbti? Jus dominančios įmonės pagal veiklos pobūdį, įmonės dydį, statusą, vardo žinomumą ir pan.
3.3. Kur galėtumėte dirbti? Galėtumėte dirbti tik ten kur jūs gyvenate, nesvarbu kokiame mieste, Lietuvoje, užsienyje ir pan.?
4. Įrašykite savo CV į visus pagrindinius karjeros portalus internete. Juose lankosi įmonių atstovai. CV duomenų bazėmis darbuotojų paieškai naudojasi ne tik darbdaviai, bet ir personalo paieškos ir atrankos kompanijos.
5. Savo CV karjeros portaluose įrašykite kruopščiai, o ne atmestinai. Tai, jog Jūs pildote CV internete, dar nereiškia, kad CV gali atrodyti bet kaip. Nuolat atnaujinkite CV.
6. Lankykitės pagrindiniuose karjeros portaluose – juose skelbiami įvairių įmonių darbo pasiūlymai. Radę sau tinkamą iš karto siųskite savo CV su trumpu motyvaciniu laišku.
7. Karjeros portaluose, kad būtų greičiau, skaitykite ne visus skelbimus iš eilės, o tik jums tinkančios srities. Dažniausiai skelbimai būna rūšiuojami pagal įvairius kriterijus, pvz. pagal pareigų sritį, pagal vietovę, pagal įmonės veiklos pobūdį ir pan.
8. Ieškant darbo interneto pagalba Google paieškoje galite įvesti norimos pozicijos pavadinimą – gausite darbo pasiūlymų sąrašą surinktų iš įvairių tinklapių. Pozicijos pavadinimą nurodykite kuo tikslesnį, sudarytą iš kelių žodžių, pvz. sandėlio vadovas Kaunas.
9. Tinkamą darbo pasiūlymą galite rasti nacionalinėje spaudoje, specialiuose darbo skelbimų skyriuose.
10. Darbo pasiūlymų ieškokite ir įmonių, kuriose norėtumėte dirbti, interneto svetainėse. Įmonės savo interneto svetainėse, sukuria specialų skyrelį “karjera”, jame talpinami įmonės darbo skelbimai. Kitas variantas – įmonė aprašo kokio tipo darbuotojų dažniausiai reikia ir prašo atsiųsti savo CV. Taip kaupiama kandidatų CV duomenų bazė.
11. Specializuota jus dominančios srities spauda (laikraščiai, žurnalai) ar tinklapiai – taip pat labai geras darbo pasiūlymų šaltinis.
12. Nusiųskite savo CV pagrindinėms personalo paieškos ir atrankos kompanijoms su prierašu, kokio darbo ieškote.
13. Skelbimų svetainės greičiausiai jums pasiūlys nerūšiuotus ir neredaguotus darbo skelbimus, bet gal ir ten atrasite “aukso grynuolių”.
14. Pasakykite savo draugams, artimiesiems, geriems pažįstamiems, kad ieškote darbo. Pasakykite, koks darbas jus domintų. Ieškant darbo neretai suveikia ir “iš lūpų į lūpas” principas.
15. Nusineškite kelis savo CV egzempliorius į “Karjeros muges” ar Jums tinkamos srities parodas. Ne tik sužinosite darbo rinkos naujienų, pasidomėsite veiklos naujovėmis, bet gal ir užmegzite reikiamų kontaktų.
16. Jei jau radote tinkamą darbo pasiūlymą, atidžiai perskaitykite jį ir atitinkamai pakoreguokite savo CV bei motyvacinį laišką taip, kad kuo labiau sudomintumėte darbdavį.
17. Siųskite savo pakoreguotus CV ir motyvacinį laišką nedelsiant, neatidėkite rytdienai. Kiekviena uždelsta diena mažina tikimybę įsidarbinti. Na, nebent esate “labiausiai geidžiamas darbuotojas”.
18. Nuolat tikrinkite savo el.paštą, bet tai dar nereiškia, kad turite neatsitraukti nuo kompiuterio 🙂
19. Neišjunkite mobilaus telefono – darbdavys su Jumis gali susiekti bet kurią minutę.
20. Nusiteikite ir tam, kad darbdaviui kartais užtenka vien telefoninio pokalbio su kandidatu. Nuo to, kaip Jūs kalbėsite, gali priklausyti, pakvies Jus pokalbiui dėl darbo ar ne.