Sveikos mitybos pagrindų kūdikis pradeda mokytis nuo pat gimimo, nors iki 6 mėnesių jo maistas bus tik tavo pienas (arba mišinukas, jei dėl kokių nors priežasčių žindyti mažylio negalėsi). Štai kaip tu gali prisidėti prie sveikos mitybos įgūdžių formavimo pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais:

Maitink, kai kūdikis yra išalkęs. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais maitink tuomet, kai mažylis yra praalkęs, o ne pagal iš anksto nustatytą grafiką. Kiekvienas kūdikis yra savitas: vieni valgo rečiau ir ramiai miega tarp maitinimų, kiti linkę „užkąsti“ dažniau. Naujagimiai puikiai jaučia, kada yra išalkę ir apie tai praneša niurzgėdami, verkdami, instinktyviai ieškodami krūties – ilgainiui pati išmoksi atpažinti savo mažylio siunčiamus „alkio“ ženklus. Nesijaudink, laikui bėgant maitinimų skaičius bet kokiu atveju mažės, o grafikas susidėlios savaime.

Nemaitink per prievartą. Net jei tau atrodo, kad kūdikis suvalgė per mažai, neversk jo valgyti dar. Naujagimiai ir kūdikiai natūraliai jaučia ne tik alkį, bet ir sotumą. Jei raginsi vaiką valgyti daugiau, nei jis nori, ilgainiui jis praras gebėjimą atpažinti sotumo jausmą, ir jis bus linkęs persivalgyti.

Nemaitink vaiko tam, kad nuramintum. Maistas skirtas alkiui numalšinti, o ne nuraminimui.  Kūdikiai verkia ne tik todėl, kad yra alkani. Jei tau atrodo, kad vaikas verkia be jokios rimtos priežasties, greičiausiai mažylis tiesiog tavęs pasiilgo, jam reikia šiek tiek švelnumo ar pasūpavimo. Jei nesi tikra, pradžioj mažylį nuramink, o tik tada duok valgyti. Jei kas kartą pravirkusį vaiką raminsi maitindama, jis pradės manyti, kad maistas yra nusiraminimo priemonė. Gali būti, kad kai kurių suaugusiųjų įprotis stresą, nerimą, ar depresiją malšinti maistu susiformuoja dar kūdikystėje!

Bendrauk su kūdikiu. Juk smagu sėdėti prie bendro stalo, dalintis maistu ir bendrauti, tiesa? Kalbink jį maitindama, žiūrėk į akis: taip pamažu vaikas įsisąmonins, kad maistas skirtas ne tik skrandžiui prikimšti. Tai dar ir proga pabendrauti su artimiausiais žmonėmis!

Views All Time
Views All Time
2030
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!