Žmones, pasiryžusius į šeimą priimti beglobius našlaičius, suteikti jiems namus, meilę ir šilumą, regis, turėtų ne tik gerbti aplinkiniai, bet ir vertinti valdžia, kuri tokiu atveju sutaupo valstybės biudžeto lėšų.

Deja, kaip bus kalbama laidoje „Be grimo”, dažnai būsimuosius įtėvius biurokratinis aparatas gerokai iškankina dvasiškai.

Dabartinė įvaikinimo sistema ne tik nesuteikia tėvams galimybės pamatyti daugiau nei kelis vaikus ir pajusti tarpusavio ryšį, bet ir dažnai užtrunka neįtikėtinai ilgai, tiek, kad iš keturių mėnesių kūdikio pamestinukas užauga iki metų ir laiką leidžia ne jaukioje namų aplinkoje, o valstybinėje įstaigoje.

Skaudžių ir aplaidžių klaidų valdininkai daro ne vieną – apie tai pirmadienį pasakos pokalbių laidos TV3 „Be grimo” herojai.

„Lietuvos ryto” žurnalistė Audronė Urbonaitė, atlikusi žurnalistinį tyrimą ir apklaususi nemažą būrį šeimų, prisipažins, kad viena jų prasitarė, jog norint kuo greičiau įsivaikinti vaiką gali padėti tik pinigai – užsieniečiams tai kainuoja 15 tūkst. eurų, lietuviams 15 tūkst. litų.

Kita TV3 laidos herojė žinoma šokių mokyklos vadovė Kristina Sliesoraitienė patikins atvirkščiai – jai su vyru įvaikinimo procesas praėjo sklandžiai ir greitai. Kristinos šeima neturi priekaištų ir sistemai, kuri neleidžia rinktis mažylio iš būrio likimo nuskriaustųjų. Moteris įsitikinusi, kad nusprendus padėti vaikui neturėtų būti svarbu, kuriam padėsi. Garsios moters neišgąsdino ir tai, kad iš pradžių maniusi, jog įsivaikino sveiką mergaitę, netrukus sužinojo, kad jos raida smarkiai sutrikusi.

„Parsivežus dukrytę namo paaiškėjo, kad ji nemiega, neryja, nevalgo, nevaikšto, o išėjusi į lauką net nualpo. Kai kreipėmės į specialistus, jie įvertino, kad vaikui yra sutrikusi raida ir pripažino invalidumą. Tačiau įvaikinimo tarnybos išrašuose ji buvo įvardijama kaip sveikas vaikas…”, – laidoje pasakos Kristina, kuriai pavyko mergaitę pastatyti ant kojų. Moteris prisipažins, kad visus rūpesčius, patirtus įvaikinimo eigoje, vainikavo didžiulė laimė šeimoje atsiradus dar vienam vaikui.

Išskirtinės istorijos ir pasakojimai, kiek pastangų įtėviams kainuoja noras priglausti mažylį – pirmadienį 19 val. 40 min. per TV3.

Views All Time
Views All Time
2318
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!