Didžiausias skirtumas
1983 metai, pirmieji gimdymai vandenyje mūsų ligoninėje. Klasikinį paruošimą turinčiai akušerei, neturinčiai jokių žinių apie šį metodą, kyla abejonių… kaip keistai viskas daroma???
Tačiau pamačius, jog gimdymas yra vienas natūraliausių dalykų pasaulyje, abejones pakeitė entuziazmas ir susižavėjimas. Dar daugiau: mes (akušerės) jaučiamės pamalonintos, galėdamos padėti moterims gimdyti šiuo būdu.
Po 15 metų ir 2500 gimdymų vandenyje, mes galime palyginti šį gimdymo metodą su kitais. Neturėtume atsisakyti klasikinės akušerijos, tačiau įsikišti derėtų tiktai tuomet, kai yra būtina. Tik taip galime pasiekti geriausių rezultatų.
Daugeliui akušerių nerimą kelia tai, jog akušerija vis labiau primena medicinos diktatą. Dažnai atsitinka taip, kad besilaukianti moteris pati to nesuvokdama netenka laisvės kai tik patenka į ginekologo veiklos sferą. Gimdydama moteris susiduria su ligoninės rutina: nepatirdama džiaugsmo ji pakelia visas įprastas ligoninės procedūras (nuskausminimą, skatinimą), kad viskas vyktų pagal akušerijos reikalavimus, toli gražu ne natūraliausiu būdu.
Galimybė atsisakyti tokių akušerijos metodų yra didelė privilegija.
Mes esame įsitikinę, jog moteris turi pirmumo teisę rinktis, kaip gimdyti savo kūdikį. Jei šis pasirinkimas yra medicininiu požiūriu pagrįstas, į jį derėtų atsižvelgti.
Kišantis į sąrėmių ir gimdymo procesą vis dažniau tenka pasitelkti epidiūrinę nejautrą bei kitas medicinines priemones. Todėl tinkamai dirbantis padėjėjas neturėtų primesti savęs.
Darbas mūsų gimdymo namuose pagrįstas mintimi, jog aplinka ir pagalba gimdyvei turi būti priderinti prie natūralaus sąrėmių ir gimdymo proceso.
Mes turime galimybę dirbti ramioje, šiltoje erdvėje, kurioje esanti medicininė įranga paslėpta nuo paciento žvilgsnio. Tokia aplinka sumažina gimdymo stresą. Šiltas vanduo padeda moteriai atsipalaiduoti, tad skausmas sumažėja, lengviau iškęsti sąrėmius. Gimdyvės retai paprašo nuskausminančiųjų. Sąrėmių laikotarpiu moterų kūnas išeikvoja mažiau energijos, tad jos turi daugiau jėgų paskutiniame gimdymo etape. Gimdant vandenyje sąrėmiai trunka žymiai trumpiau. Moteris geriau kontroliuoja savo veiksmus, aktyviau dalyvauja gimdyme. Tiek moteris, tiek jos pagalbininkai patiria didžiulį pasitenkinimą.
Šiltas vanduo – tai aplinka, primenanti saugų ir gerai pažįstamą pasaulį, kur vaikelis praleido devynis mėnesius. Gimimas vandenyje – tai švelnus perėjimas į išorinį pasaulį: šiltą įsčių aplinką pakeičia kita, panaši aplinka. Pirmosiomis minutėmis po gimimo motina ir vaikas būna arti vienas kito, tad kūdikis jaučiasi ramus.
Tai užtikrina sveiką pradžią tiek mamai tiek kūdikiui.
Dorine Goethals, Ostendės H.Serruys ligoninės vyr. akušerė