Flamenko – papasakok savo gyvenimo istoriją!
Perpintas aistros ir meilės meno – Flamenko yra vienas iš nedaugelio šokio stilių, sugebančių užžiebti ugnį žmonių širdyse! Tai ypatingas pasakojimas apie gyvenimą, sudėtingus vyro ir moters santykius, nesibaigiantį dviejų žmonių ryšį.
Flamenko yra ypatingas muzikos (toke), dainavimo (kante) bei šokio (baile) junginys, sugebantis savo išraiškingumu bei dinamika pakerėti visus be išimties. Patys Flamenko šokiai bei dainavimas paprastai lydimi gitaros skambesio ir perkusijos: ritmingu mušimu rankomis bei kastanjetėmis, kas suteikia papildomo žavesio.
Flamenko – tai visa kultūra, suliejanti šokius, muziką, dainavimą. Tai gyvenimo stilius, reikalaujantis visiško atsidavimo bei supratimo. Flamenko atsirado dar XV amžiuje kaitrioje Ispanijos žemėje. Šio stiliaus pradininkais laikomi čigonai, po Bizantijos žlugimo, įsikūrę Andalusijoje. Jų tradicijos įsiliejo į maurų kultūrą, kas ir davė pradžią Flamenko. Šis stilius – tai įvairių kultūrų susiliejimo rezultatas: indų, arabų, keltų, Pietų Amerikos… Dėl tokio neįprasto mišinio Flamenko ir yra toks patrauklus, paslaptingas, nepakartojamas…
Pakankamai ilgą laikotarpį Flamenko buvo laikomas „uždaru menu“. Nuo pat savo įsikūrimo Ispanijoje, čigonai buvo laikomi visuomenės dugnu. Jų draugijos, tuo pačiu ir kultūrų susiliejimo, įvairiais būdais buvo stengiamasi išvengti. Flamenko vystėsi pogrindyje – „išrinktųjų“ rate. Tačiau jau XVIII amžiaus pabaigoje, Flamenko pradėjo šokti viešai: tavernose bei kantante kavinėse. O nuo XIX amžiaus – Flamenko žengė link profesionalaus atlikimo scenoje.
Flamenko nuo pat pradžių buvo vystomas kaip atitinkamos kultūros elementas. Jis buvo prieinamas tik nedaugeliui. Tas ratas žmonių sukūrė savo taisykles, kurių ilgainiui turėjo laikytis visi žengusieji į Flamenko pasaulį. Šis menas ilgą laikotarpį buvo sukaustytas tradicijų bei kultūros kanonų. Tačiau tapęs prieinamas masėms, Flamenko išsilaisvino, tapo dinamišku ir perėmė daugelio populiarių tuo metu šokio stilių! Šiuo metu neatsiejami nuo Flamenko šokio tampa Kubos bei džiazo motyvai, klasikinio baleto elementai.
Šiuo metu Flamenko yra daugiau nei 50 rūšių. Bet kurį iš jų šokant, Jūs įgaunate jėgų išreikšti susikaupusį skausmą, vienatvę, aistrą, neviltį, pyktį, pavydą, džiaugsmą, laimę, meilę… Kiekvienas Flamenko stilius suteikia galimybę išreikšti savo jausmus ir įgyti dvasinę pusiausvyrą! Patys stiliai skiriasi vienas nuo kito ritminiu piešiniu. Populiariausi iš jų yra tona, solea, fandango ir seguiriya.
Reikėtų paminėti ir faktą, kad Flamenko – tai optimizmo kupini šokiai. Taip sielvartą ir vienatvę išreiškiantis Solea paprastai baigiasi Bulerias elementais, kurie simbolizuoja viltį, naują pradžią, kovą, gyvenimą!
Flamenko ne tik vystosi ypatingų greičiu pats, bet turi nemažos įtakos kitų šokio stilių kultūrai. Per pastaruosius dešimtmečius atsirado flamenko-pop, flamenko-džiazas, flamenko-rock, džypsi-rumba ir daugelis kitų šokių. Šiandien Flamenko yra daugelio choreografų dėmesio centre. Jie mato šiame stiliuje daug kūrybinio potencialo naujiems pastatymams.
Flamenko šokiai nuo pat pradžių buvo kuriami kaip solo! Šiuo metu šis menas perteikiamas tiek solo, tiek duete ar grupėje! Jį šoka ir vyrai, ir moterys. Vienu atveju tai labiau techninis, sukaustytas šokis, kitu – perpintas emocijų bei judesio laisvės. Tačiau bet kuris Flamenko šokio variantas – tai atskira gyvenimo istorija, perpinta jausmais, troškimu išsipasakoti, išsilaisvinti…
Flamenko turėjo įtakos kitų šokio stilių kultūrai. Per pastaruosius dešimtmečius atsirado flamenko-pop, flamenko-džiazas, flamenko-rock, džypsi-rumba ir daugelis kitų.
Šiuo metu Flamenko ypatingai domina choreografus. Jie mato šiame stiliuje daug kūrybinio potencialo naujiems pastatymams.
Flamenko – tai gyvenimo dvelksmas, pakilimai ir smukimai! Tai galimybė išsilaisvinti iš gyvenimo pančių, kanonų bei patirti nepakartojamą šokio malonumą!