Britų Karališkasis paštas grasina kelti bylą dėl karalienės su dujokauke atvaizdo
Didžiosios Britanijos Karališkasis paštas grasina iškelti bylą meno galerijai, kurioje eksponuojami trys paveikslai, primenantys pašto ženklus su karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) atvaizdu, ant kurio šiuose paveiksluose pripiešta dujokaukė. Paveikslų autorius tvirtina, kad jie yra jo atsakas į karą Irake.
Tačiau Karališkasis paštas nurodo, kad galerija, panaudojusi karalienės atvaizdą, kuris ant pašto ženklų spausdinamas jau daugiau kaip 30 metų, pažeidė autorines teises.
“Susisiekėme su galerija ir nurodėme, kad tai mūsų intelektualinė nuosavybė ir kad nedavėme leidimo ja naudotis”, – sakė pašto atstovas spaudai.
Trijuose paveiksluose vaizduojamas karalienės su uždėta dujokauke profilis. Dujokaukės dirželiai paslėpti po karūna, o paveikslų kraštai dantyti, kad dar labiau primintų pašto ženklus. Paveikslai sunumeruoti taip, kaip ir pašto ženklai, be to, yra skirtingų spalvų – tokių pačių, kaip pašto ženklų spalvos.
“Masinio naikinimo pašto ženklais” pavadintus paveikslus nutapė Jamesas Cauty (Džeimsas Kotis), buvęs 10-ojo dešimtmečio grupės KLF narys.
J.Cauty ir kitas grupės narys Billas Drummondas (Bilas Dramondas) labiausiai išgarsėjo tuo, kad 1994 metais atokioje Škotijos saloje sudegino milijoną svarų (beveik penkis mln. litų) nuosavų pinigų. Kodėl jie taip padarė, niekada nebuvo paaiškinta.
Minimas karalienės atvaizdas ant pašto ženklų pirmą kartą pasirodė 1967 metais. Kasmet išleidžiama 3 mlrd. tokių ženklų. Pasak Karališkojo pašto, tai “turbūt labiausiai tiražuojamas atvaizdas per visą istoriją”.