| |

Trys buto remonto būdai

Gyvenimo praktika akivaizdžiai liudija: yra trys būsto remonto būdai – optimistinis, pesimistinis ir natūralistinis. Jie skiriasi laiko trukme, išlaidų gausa ir garantijomis. Kurį būdą pasirinkti – priklauso nuo kiekvieno piliečio meistrystės sugebėjimų, charakterio ir piniginės storio. Optimistinį būsto remonto būdą renkasi tie, kurie mažai susiduria su skaudžia gyvenimo tikrove, gyvena lyg auksiniame narvelyje, apsaugotame nuo nepalankių likimo vėjų, skersvėjų ir smūgių. Tokiems atrodo, kad visi žmonės yra geri, malonūs, sąžiningi, pareigingi, padorūs, trumpai tarus – tik dėk prie širdies. Optimistų būstas ilgus metus – o gal ir dešimtmečius, – primena vorų ir skruzdėlių buveinę, kurioje gera visiems: ir žmonėms, ir kačiukams, šuniukams, pelytėms, vorams ir panašiems gyviams. Tačiau vieną kartą ateina lemtinga diena, kai netgi užkietėję optimistai nusprendžia paremontuoti savo būstą. Vieną dieną jiems pasirodo, kad dar Sąjūdžio aušroje ant sienų klijuoti rusiški ar baltarusiški tapetai galutinai prarado spalvą ir formą, kreida balintos lubos pavirto murzina pliure, o kažkada buvę balti langų rėmai tapo skaudžiai cypiančiomis medinėmis konstrukcijomis, kurios žiemą nesaugo netgi nuo švelnaus šaltuko. Socializmo laikų santechnika niekaip nepadeda taupyti vandens, nes kas mėnesį kviečiamas santechnikas, kažką pakrapštęs tualeto bakelyje, pasako tą pačią frazę: geriau visai pakeisti.

| |

Buto remontas – interjero detalės

Pasiilgę naujų spalvų namų interjero pirmiausiai turėtų susimąstyti: ką nori ir ką gali keisti. Foną ar detales. Fonas – tai sienos, lubos, grindys. Stambios detalės – kolonos, durys, langų rėmai, laiptai. Smulkios detalės – paveikslai, taikomosios dailės darbai, užuolaidos, šviestuvai ir kt. Keisti foną – vadinasi, daryti remontą. Keisti detales – tai apsieiti be didesnių išlaidų. O namai visgi bus atnaujinti. Baltos sterilios sienos – jau praeitis. Į šiuolaikinius namus drąsiai įsiveržė visos vaivorykštės spalvos ir begalybė jų derinimo variantų. Svarbiausia – išdrįsti. Pačios madingiausios yra ryškios, grynos gamtos spalvos. Visgi jei nedrįstate taip eksperimentuoti, rinkitės pastelines spalvas. Dabar labai populiaru sienas ir lubas dažyti viena spalva. Tačiau mažuose ir žemuose kambarėliuose to geriau vengti, arba bent jau rinktis šviesias spalvas. Jei patalpa aukšta – geriau lubas dažyti tamsesne negu sienos spalva. Kambario sienos gali būti ir skirtingų spalvų, bet tik tuomet, jei erdvės yra didelės. Jei fono spalvos arba remontas neįeina į planus, eksperimentuokite detalėmis. Naujos užuolaidos, paveikslas, sieninis šviestuvas – puiku. Jei kambario aplinka labai marga, rinkitės vienspalves ar blogiausiu atveju dvispalves užuolaidas. Itin svarbu geras apšvietimas. Turėkime galvoje, jog kaitrinių lempučių gelsva šviesa visas spalvas gelsvina, o dienos šviesos lempos spalvų nekeičia. Ypač įdomu ir originalu, kai kambaryje tik vienas ryškus baldas.

| |

7 trumpi patarimai kaip pagražinti butą

7 namų pagražinimo įdėjos galbūt įkvėps jus imtis seniai atidėliotų remonto darbų ir suteiks geros nuotaikos. 1. Ąsočius, puodelius šeimininkės mėgsta slėpti už virtuvinės spintelės durų, dažnai pamiršdamos, kiek daug neišnaudotos vietos yra po pakabinamom spintelėm arba lentynėlėm. Jei norite, kad virtuvė taptų jaukesnė, pridarykite kabliukų, pritvirtinkite juos prie lentynos krašto ir sukabinkite puodus, ąsočius, įvairius dailės dirbinėlius (varpelius, lėkšteles ar kt.). 2.Jeigu radiatoriai negražūs, atsilupinėję, susiraskite įvairių spalvų (geriausiai pastelinių atspalvių) emalės ir nudažykite vertikaliom įvairiaspalvėm juostelėm. Tai bus siurprizas šeimai. 3. Paprasčiausia idėja. Virš radiatoriaus labai tiktų lentyna. Susiradę lentą , nulyginkite, nulakuokite ar nudažykite norima spalva ir pritvirtinkite prie sienos. 4. Jeigu atsibodo virtuvės baldai, siūlome juos atnaujinti. Pirmiausia nuimkite dureles, jas gerai nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu, nušveiskite ( iš pradžių drėgnu, paskui sausu ) švitriniu popieriumi. Kai išdžius, nušluostykite gerai drėgmę sugeriančia medžiaga ir nuvalykite metilo spiritu. Su liniuote ir pieštuku nusibraižykite raštą. Iš pradžių tepkite geltonais, kai išdžius, žaliais dažais. Galite rinktis ir kitas spalvas ( derinkite prie virtuvės sienų ). 5. Jūsų kambario durys gali pasikeisti per kelias valandas. Nusipirkite dažų, derančių prie sienų spalvos arba priešingai – kontrastingų. Įsigykite įvairaus dydžio lentelių ir apvadų.