Dar vienas prasidėjusios JAV recesijos požymis

Dar vienas prasidėjusios JAV recesijos požymis

Nors pastoviai girdime, kad šiandien JAV ekonomika yra kilimo stadijoje, o JAV Federalinės Rezervų Sistemos vadovė Džanet Jelen pareiškė, kad jai gyvai esant krizės nebus, nemažai požymių rodo, kad ekonomikos nuosmūkis jau prasidėjo. „720Global“ analitikai atkreipia dėmesį į bendrosios pridėtinės vertės rodiklį (Gross Value Added, GVA), kuris parodo, kiek prekių ir paslaugų sukurta, atmetus jų…

Rolandas Paulauskas: stambusis kapitalas ginsis kaip įmanydamas
| | |

Rolandas Paulauskas: stambusis kapitalas ginsis kaip įmanydamas

Pasaulyje vyraujančios ekonominės tendencijos ir gausios finansinės manipuliacijos neleidžia abejoti – viešai deklaruojama kapitalizmo sistema peraugo į absoliučiai naują stadiją, kurioje nelieka ne tik jokios verslo etikos, bet ir pačių kapitalizmo pamatų, o visa tai traukia pasaulį į dar didesnį chaosą, – įsitikinęs Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

Lietuvos pensijų sistema: iššūkiai ir galimybės

Lietuvos pensijų sistema: iššūkiai ir galimybės

Lietuvoje veikia valstybinių socialinio draudimo pensijų sistema, pagrįsta einamojo finansavimo principu. T.y., dabartiniams pensininkams išmokos mokamos nuo dabartinių dirbančiųjų sumokamo socialinio draudimo išmokos. Dabartinio dirbančiojo sumokami pinigai nėra kaupiami, o panaudojami anksčiau dirbusių išlaikymui. 2010 metais pensijų socialiniam draudimui darbdavys mokėjo 23.3 proc., o apdraustasis – 3 procentų dydžio įmoką nuo apskaičiuoto atlyginimo už darbą….

Žemės ūkio, kaip gamtos proceso naikinimas. Ar yra išeitis?
| |

Žemės ūkio, kaip gamtos proceso naikinimas. Ar yra išeitis?

Mums žadėjo, kad išėjus iš planines ekonomikos gyvensime geriau – laisvoji rinka ir privatizacija viską sustatys į vietas…. Šiandien mums sako, kad turime parduoti savo žemę užsieniečiams.. Lietuva neturi pramonės gamybos, neturi resursų, todėl nėra iš ko mokėti dotacijų žemės ūkiui. Vienintelė galimybė palaikyti primestą modelį – skolintis. Valdžia aklai tarnauja korporacijų stumiamam ir ES palaikomam stambiajam agropramoniniam verslui, o tai prekyba technika, sėklos, chemizacija ir prasiskolinimas – štai ką mums davė ,,išsivystęs” žemės ūkis, kai tuo tarpu smulkieji ūkininkai yra visais būdais žlugdomi – jie neneša pelno korporacijoms, neperka didelės, į tankus panašios žemės ūkio technikos, mažai naudoja chemijos priemonių. Ką reiškia vien sėklų registro sudarymas ir draudimas prekiauti bei dalinti ten neįrašytas senų veislių sėklas, kurioms nereikia chemines apsaugos, trąšų.

Lietuvos žemės ūkio vystymo vizija
| |

Lietuvos žemės ūkio vystymo vizija

Lietuvos žemės ūkio vystymo vizija (siūlymas svarstymui) video ĮVADAS Ekologinė situacija ir dirvožemių pakitimai. Šalyje dėl intensyvios žemės ūkio veiklos ir nekontroliuojamos chemizacijos užteršti paviršiniai ir gruntiniai vandenys, mažėja natūralių pievų ir miškų plotai, nyksta laukinė augalija ir gyvūnija. Dirvožemiai užteršiami pesticidais, dėl didelio mineralinių trąšų kiekio didėja vandenų eutrofizacija, (Eutrofikacija – ekosistemos kitimas, sukeltas…

Po Brexit Lenkija laukia sugrįžtant iki 200 tūkst. lenkų
| |

Po Brexit Lenkija laukia sugrįžtant iki 200 tūkst. lenkų

Iki 400 tūkst. lenkų, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, gali netekti teisės pastoviai gyventi šioje šalyje po Brexit, apie 200 tūkst. iš jų gali nuspręsti sugrįžti į tėvynę. Taip mano Lenkijos vystymosi ministerija. „Sudėtinga tiksliai nnustatyti, kiek lenkų po Brexit nebus tinkami pastoviai gyventi JK, tai gali būti 120-400 tūkstančių žmonių. Todėl ministerijos manymu, dėl susidariusios situacijos…

CrimethInc. Darbas: kapitalizmas, ekonomika, pasipriešinimas (4)

CrimethInc. Darbas: kapitalizmas, ekonomika, pasipriešinimas (4)

Įsivaizduok ankstesnių laikų verslininką: parduotuvės savininką, bakalėją turinčią šeimą, mažo fabrikėlio valdytoją, samdantį vietinius žmones, kurie į darbą eina pėsčiomis. Visais šiais atvejais, savininkai aiškiai atpažįstami ir paprastai gyvena toje pačioje bendruomenėje su darbuotojais. Kai išgirsti apie kompaniją, „tampančia vieša“, dažnai tai skamba kolektyviai ir demokratiškai: kiekvienas gali investuoti ir būti augimo bei sėkmės dalimi….

Leisgyvė sistema: kaip kapitalizmas nuvažiavo nuo vėžių (II)

Leisgyvė sistema: kaip kapitalizmas nuvažiavo nuo vėžių (II)

Praėjus septuneriems metams po JAV banko „Lehman Brothers“ katastrofos, industrializuotas pasaulis kenčia nuo Japonijos sindromo. Augimas – minimalus, neatmestina dar vieno kracho galimybė, o praraja tarp turtingųjų ir vargšų nesiliauja augusi. Ar globali ekonomika gali pasikeisti? Atsakymo į šį klausimą ieško Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“. Pirma dalį skaitykite čia. Neapskaičiuojamos rizikos Naujos apskaitos taisyklės buvo…

Leisgyvė sistema: kaip kapitalizmas nuvažiavo nuo vėžių (I)

Leisgyvė sistema: kaip kapitalizmas nuvažiavo nuo vėžių (I)

Praėjus šešeriems metams po JAV banko „Lehman Brothers“ katastrofos, industrializuotas pasaulis kenčia nuo Japonijos sindromo. Augimas – minimalus, neatmestina dar vieno kracho galimybė, o praraja tarp turtingųjų ir vargšų nesiliauja augusi. Ar globali ekonomika gali pasikeisti? Atsakymo į šį klausimą ieško Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“. Naujas madingas terminas pastaruoju metu išpopuliarėjo viso pasaulio konferencijų salėse…