Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba
Vyrai ir moterys iš prigimties yra skirtingi. Šių skirtumų nepaisymas dažnai sukelia bėdų, kurių galėtų ir nebūti.
Pagal senovės ezoterinius simbolius vyras – tai linija, tiesė, moteris – apskritimas, sfera. Virve neįmanoma išmatuoti rato. Apskritimo arba sferos viduje nėra net orientyrų.
Linija – nuosekli, turi pradžią ir pabaigą. Sferoje to nėra.
Todėl moters veiksmai nenuspėjami.
Moteris – „taip“ ir „ne“ vienu metu.
Kai moteris sako „taip“, kartu ji galvoja ir „ne“ arba atvirkščiai.
Vyras savo tiesiu, racionaliu protu to negali suprasti, todėl šią moters savybę vadina gudrumu, vėjavaikiškumu, nenuoseklumu, nepastovumu. Tai vyriškas moters apibūdinimas.
Vyro veiklą skatina pritarimas ir palaikymas. Jis turi jausti, kad jo pastangos sėkmingos. Bet jeigu vyras mato, kad viskas, ką jis daro, priimama kaip savaime suprantamas dalykas, jis nustoja stengtis. Moteris privalo vyrui parodyti vertinanti tai, ką jis jai daro.
Norėdamos kuo geriau išreikšti savo jausmus, moterys dažnai griebiasi hiperbolizacijos ir apibendrinimų. Jos sako – „mes niekada niekur neiname“, „daugiau niekas manęs nesiklauso“. Vyrai šiuos teiginius klaidingai supranta pažodžiui. Neteisingai suvokę jų prasmę, reaguoja taip, kad jų veiksmuose paramos net nematyti.
Psichologė Lidija Večer siūlo konstruktyvaus lyčių bendravimo būdų. Tai trys vyrų ir moterų bendravimo taisyklės.
1.Vyrams svarbus tikslas
Vyrai geriausiai bendrauja, kai supranta, koks yra konkretus pokalbio tikslas. Todėl moteris, norėdama ką nors aptarti su vyru, turėtų jam nurodyti „darbotvarkę“. Pasakyti, apie ką konkrečiai norėtų su juo pasikalbėti, kokių siekia tikslų ir ko laukia iš jo.
2. Moterys mąsto garsiai, vyrai – tylėdami
Vyrai svarsto tylėdami, jie išsako tik galutinį rezultatą. Štai kodėl, moteriai paprašius patarimo arba atsakyti į klausimą, jie gali tarti „Leisk man pagalvoti“.
Moterys mąsto balsu, lengvai išsako bet kokią mintį, vos tik ji dingteli į galvą. Tiesiog joms lengviau savo reikalus apgalvoti, klausantis savęs. Kai moterys ima mąstyti balsu, apsvarstydamos visus problemos sprendimo variantus arba pasakodamos, ką ketina nuveikti per dieną, vyrus tai gali varginti.
3. Jausmų žodžiais vyrai netvirtina
Vyrams kur kas sunkiau nei moterims išreikšti savo jausmus. Todėl neteisinga kaltinti vyrus nejautrumu. Kai kada vyrai būna netgi jausmingesni už moteris, bet jiems ne visada lengva reikšti savo jausmus. Kai vyras nesako mylįs, esąs laimingas, moteris neturėtų įsižeisti. Skirtingai nei moterims, vyrams nereikia žodžiais patvirtinti savo jausmų. Dažnai jiems pakanka to, kad moteris yra šalia, todėl to nebūtina aiškinti žodžiais.
Vertėtų žinoti, kad meilėje vyrai primena spyruoklę – nutolsta, kad vėl priartėtų. Kai vyras myli, jam tiesiog būtina periodiškai atsitraukti nuo savo meilės objekto, kad vėliau labiau vertintų artumą su mylima moterimi. Tai natūralus vyro elgesys. Moteris tokį elgesį supranta neteisingai. Ji įsižeidžia ir nepasitiki. Jeigu moteris siekia išlaikyti vyrą greta savęs, ji palaipsniui jį praras.
Moterys turėtų leisti vyrams būti savimi, nebandyti jų keisti. Jeigu vyras, emociškai bendraudamas su moterimi, gauna viską, ko tikisi iš mylimosios, jis pats pasikeis į gera.
Todėl jeigu skiriasi vyro ir moters elgesys, įpročiai, drabužiai, veikla, jie visada trauks vienas kitą.
Jeigu esama skirtumų, kurie neneigia vienas kito ir nekovoja vienas su kitu, vadinasi, tai visuma. O visuma reiškia judėjimą ir gyvenimą.