Google nusi’buzz’ino, Facebook užsidirbo pliusą
Nežinau kaip jums, bet man šią savaitę interneto pasaulyje svarbiausios naujienos buvo Google Buzz paleidimas ir Facebook atnaujinimai. Tai, kad apie abu rašau viename įraše, visai ne sutapimas — niekam ne paslaptis, kad Google Buzz buvo paleistas kaip konkurentas Facebook, Twitter ir kitiems socialiniams tinklams, nors Google to tiesiogiai lyg ir neskelbia.
Pradėkim nuo Google Buzz — išgirdęs apie šią tarnybą, o gal tiksliau Gmail priedą, nelikau ypatingai sužavėtas, bet laukiau jo pasirodymo mano dėžutėje. Kuo ilgiau laukiau, tuo labiau norėjau sulaukt, ypač kai pasigirdo geri atsiliepimai iš kolegų.
Galiausiai trečiadienį vakare jungiantis prie Gmail ir man buvo pasiūlyta išbandyti Buzz. Atsivertęs Buzz srautą likau visiškai nesupratęs kodėl automatiškai seku kai kuriuos žmones. Daugumos jų išvis nepažinojau, turbūt todėl, kad labiau pratęs matyti jų Twitter vartotojo vardus, nei tikruosius vardus ir pavardes. Kaip ten bebūtų, vietoj išreklamuotos galimybės dalintis informacija su artimiausiais draugais, gavau krūvą nepažįstamųjų.
Kliuvo ir tai, kad Buzz sraute virė kažkokia informacijos sriuba – tik ką parašyti įrašai sumaišyti su parašytais seniau ir dar pagardinti jau ir taip sekamų žmonių twitter pranešimais.
Toliau atėjo eilė išbandyti kaip Buzz veikia su Google Maps programa Android telefone. Įsijungęs Buzz, nustebau, kad tiek daug buzz’erių mano mažam mieste. Pabandžiau pats ką nors parašyt ir plaukai piestu atsistojo. Pasirodo kartu su pranešimu automatiškai skelbiama mano vieta. Ir ne šiaip žemėlapio koordinatės, bet tikslus namų adresas. Tikrai „smagu“ – to net ir tokiam pagarsėjusiam interneto ekshibicionistui kaip aš pasirodė per daug.
Paskutinis lašas Buzz nesusipratimų taurėje buvo nustatymų trūkumas, o jei tiksliau, tai jų išmėtymas per skirtingas tarnybas. Dalis Buzz nustatymų yra Gmail, dalis Google Profiles ir dar keli Google Reader — to jau per daug.
Manau, kad Google kiek prašovė paleisdami šį produktą be didesnio testavimo ir taip stipriai paviešindami vartotojų detales. Juk be jau minėtų GPS koordinačių dabar kiekvienas gali pažiūrėti jūsų kontaktų sąrašą, nes Google profilio adresas = jūsų Gmail adresas, todėl, kad Google kitaip pasirinkti neleidžia, išskyrus pasirinkimą naudot profilio ID, kuris yra skaičių kombinacija.
Tuo tarpu Facebook šią savaitę sėkmingai rinko karmos taškus. Jie ne tik paleido atnaujintą sąsają, kuri, mano manymu, yra daug geresnė už senąją, bet ir perėjo prie XMPP protokolo savo pokalbiams, kas reiškia, kad dabar galite naudoti Facebook chat savo IM programoje be jokių papildomų priedų.
Žinoma, yra nemažai žmonių, kuriems atnaujinta Facebook sąsaja nepatinka, bet tiems žmonėms turbūt nepatiko ir ankstesnis atnaujinimas, ir buvęs prieš jį.
Jei norite prisijungi prie Facebook savo pokalbių programoje, ji turi palaikyt XMPP protokolą.
Vartotojo vardas: vartotojas@chat.facebook.com
Serveris: chat.facebook.com
Taip pat išjunkite SSL encryption, o jei jungiatės su Empathy programa, būtinai pasirinkite “use existing account” vietoj “create a new account”.
Tiesa, vartotojas šiuo atveju ne jūsų el.pašto adresas, o vartotojo vardas, kurį pasirinkote nustatymuose. Jei jo dar nepasirinkote, prisijungi nepavyks.
Beje, pasigirdo gandai, kad Facebook žada tapti el.pašto tiekėju. Tikėtina, kad tokiu atveju ne Google prieš Facebook užsimos, bet atvirkščiai — vistik Facebook vartotojų yra daugiau nei Gmail vartotojų.