Relay Frame tinklai: Relay Fraim savybės
Frame Relay tinklas pasižymi šiomis savybėmis:
1. Frame Relay tinklas garantuotai, neprarandant duomenų perneša informacijos kiekį, kurį abonentas yra užsisakęs. Šis garantuotas pralaidumas, esant maksimaliai apkrautam tinklui, vadinamas CIR.
2. Frame Relay tinklas palaiko skirtingus vartotojų prioritetus, taigi vėlinimui neatsparūs duomenys turi didesnį prioritetą ir tinklu greičiau pasiekia korespondentą. Tai nėra numatyta standartiniame Frame Relay ir priklauso nuo paslaugų tiekėjo.
3. Galima taip sukonfiguruoti tinklą ir abonento įrangą, kad kokybę didinančių duomenų praradimas kuo mažiau atsilieptų perduodamos kalbos kokybei.
4. Perduodamo informacijos srauto mažinimui galima naudoti: pauzių dekodavimą, kalbos duomenų suspaudimą arba abu šiuos metodus kartu.
5. Kitų vartotojų kadrai (duomenų vartotojų) tinkle yra apriboti mažiausiu leidžiamu dydžiu (galimas yra 128 oktetai). Tai sukelia pakankamai didelius vėlinimus, kol sulaukiama pakankamai didelio paketo išsiuntimo. Tai sukelia nepatogumų, kai Frame Relay tinklai naudojami transportuojant LAN paketus, kurie paprastai yra ilgesni.
6. Magistralės greitis tinkle yra pakankamai didelis dėl to vėlinimas tampa nereikšmingas. Naudojamas magistralės greitis 2.048 Mbps ir didesnis. Frame Relay forume buvo iškeltas vienas pasiūlymas dėl kalbos perdavimo Frame Relay tinklu. Tai aprašytų G.764 rekomendacijoje (kalbos paketų pakeitimas frame relay kadrais, su garantuota paslaugos kokybe). 5 paveiksle pavaizduotas G.764 paketų pakeitimas į Frame Relay kadrus.
G.764 paketas yra sudarytas iš antraštės, šerdies, kurioje esančių duomenų užtenka norint užtikrinti mažiausią kalbos kokybę, ir papildomų bitų. Visa tai dalinama į du kadrus: vienas neša šerdies duomenis ir antraštės informaciją, o kitas išplėstus duomenis. Tinklas garantuoja tokį CIR, kuris užtikrina šerdies paketų garantuotą pristatymą adresatui. Kadrai nešantys papildomą informaciją visada pažymimi kaip galį būti išmesti (discard eligible – DE) perduodant nuo vieno vartotojo kitam, jie nėra įskaičiuojami į vartotojo CIR (naudojamą tinklo pralaidumą). Jie, jei galima, yra perduodami į tinklą, tačiau atsiradus informacijos kamščiams yra išmetami. Šis kalbos perdavimo Frame Relay tinklu metodas pakankamai gerai funkcionuoja. Jei tinklo apkrovimas artėja prie ribinio, perduodamos kalbos kokybė sumažėja. Kalbos perdavimo kanalų skaičius Frame Relay tinkluose turi limitą, kaip ir kituose paketų komutavimo technologijose perduodančiose ir kalbą, ir duomenis.
Viktorija Pleckaitienė