Orientalistinė Castle kolonėlių reinkarnacija
Vyresnės kartos atstovai galbūt dar pamena grynakraujes britų kolonėles Castle Richmond, gamintas nuo pat firmos įkūrimo 1973 metais, ar dar rodos visai neseniai Lietuvoje pardavinėtus, „naujesnius“, nuo 9-to dešimtmečio pamėgtus modelius Howard, lentyninius Durham 900 ir kt. Savitas garsas ir išskirtinė korpuso apdaila natūraliomis medžiagomis — kertiniai Castle bruožai. Kas slypi po Castle prekiniu ženklu šiais laikais, kai ne tik kompanijos seniai nebėra — nėra net jos atstovybės Anglijoje! Kokie Castle valdančio milžino IAG (International Acoustic Group) ketinimai?
Castle visada gamindavo patys savo gamyklėlėje — ir IAG gamina patys praktiškai viską: nuo firminių anglies pluošto membranų iki ričių ir net schemas skiriamiesiems filtrams. Žinoma, Kinijoje. Pats savininkas, IAG, valdomas Chang šeimos (Michael Chang yra kompanijos prezidentas, Bernard Chang – valdybos pirmininkas, o Daniel Chang – vykdantysis direktorius) savo „portfelyje“ turi dar keletą įspūdingų „brandų–grandų“: Quad, Mission, Wharfedale ir Audiolab. Per pastaruosius 4-ius metus Kinijos investicijos užsienyje pasiekė beveik 200 milijardų USD, iš jų apie 30 milijardų — Europoje. Dalelytė šių pinigų, matyt, ir padėjo išgelbėti kelias žymias, tačiau benykstančias britų audio firmas.
Oficialioje Castle svetainėje skelbiama, jog „Originalūs Castle gaminiai buvo peržiūrėti ir perdirbti ir yra pasirengę susigrąžinti savo prigimtines teises britų audiofilijos industrijoje“ — tad IAG ketinimai, tikėkimės, patys rimčiausi. Juk Castle turi pakankamai gerą reputaciją, svarbu tiesiog jos nesugadinti — vystymuisi ir naujovėms laikas ateis vėliau.
O pasiūlyti yra ką. Pavyzdžiui, vos 1890 litų kainuojantis grindinių kolonėlių modelis Castle Knight 4 yra natūralios medžio faneruotės, kurią, beje, galima rinktis net iš 8 spalvų. Tvarkingai apdirbto laminato tokioje kainų kategorije dar reikėtų paieškoti, o čia tropinis palisandras, raudonmedis, riešutas, vyšnia, klevas, trys ažuolo faneruotės (natūralus, antikinis ir juodas)… Šiuo atžvilgiu Castle yra bene unikaliausios kolonėlės, šiuo metu parduodamos Lietuvoje. Vyriškiai galės ramiai rinktis modelius (galbūt brangesniuosius Castle Harlech S2 ar Howard S3 su išskirtiniu pusiau omnipoliariniu skambesiu — vienas žemųjų-viduriniųjų dažnių garsiakalbis nukreiptas į viršų), o moteriškės rinksis geriausiai prie grindų ar fotelių derančią apdailą! O kur dar įspūdingas, tačiau specifinis kai kurių Castle modelių bruožas — žemyn nukreiptas, reguliuojamas neįprastas fazės apgręžtuvas! Tikrai verta išgirsti, kokius minkštus, subjektyviai gilius ir daug kam itin „skanius“ žemuosius dažnius gebėjo atkurti kai kurie Castle modeliai (jei atmintis mūsų neapgauna, o konstrukcija liko nepakitusi).
Castle Knight 4, garso kolonėlės — 1890 Lt
Castle Knight 5, garso kolonėlės — 2490 Lt
Castle Harlech S2, garso kolonėlės — 3590 Lt
Castle Howard S3, garso kolonėlės — 4590 Lt
Daugiau šia tema:
Parengė Laimonas Krasauskas bei Mindaugas Jokubauskas