Mobilieji telefonai lenkia laidinius
Po dešimtmečio pasaulyje bus daugiau mobiliųjų telefonų, nei tradicinių laidinių telefono aparatų. Taip tvirtinama Jungtinių Tautų užsakymu atliktoje studijoje. Keletoje pasaulio šalių, pavyzdžiui, Suomijoje, Ruandoje ir Kambodžoje, bevielio telefono ryšio aparatų jau dabar yra daugiau nei stacionarių.
Suomijoje mobilieji telefonai sudaro 51 proc. visų telefono linijų, o net kas penktuose namuose išvis nėra laidinio telefono. Suomija pirmauja mobiliosios telefonijos įrangos gamyboje, todėl ši įranga čia yra palyginti nebrangi. Tuo tarpu 58 proc. iš visų telefono linijų mobiliesiems aparatams priklausantys Ruandoje ir net 72 proc. Kambodžoje yra aiškintini visų pirma tuo, jog šiose šalyse anksčiau nebuvo sukurta telefono kabelių infrastruktūra. Pavyzdžiui, Kambodžoje, kurioje iki šiol yra likę daug minų laukų, mobiliuosius telefono tinklus yra daug paprasčiau ir saugiau statyti negu stacionariuosius.
Kasdien pasaulyje atsiranda po 250 000 naujų mobiliojo telefono abonentų. Apie 2001 metus jų skaičius jau turėtų viršyti tradicinių telefono linijų skaičių. Mobiliojo telefono rinka klesti Europos šalyse, ypač Prancūzijoje ir Italijoje. Tuo tarpu Šiaurės Amerika, kur mobilieji telefonai užima 28 proc. rinkos, nuo Senojo žemyno gerokai atsilieka.
Prie mobiliojo telefono sėkmės nemažai prisidėjo iš anksto apmokėtų telefono kortelių įvedimas. Dėl to šį ryšį vis dažniau renkasi ir žmonės su nedidelėmis bei vidutinėmis pajamomis. Italijoje šitaip už savo mobilųjį telefoną atsiskaito 70 proc. visų abonentų, o Meksikoje – 60 proc. Iš anksto apmokamos kortelės labai populiarios beveik visose besivystančiose šalyse.