“Microsoft” korporacija skelbia planus pasiruošiant pareigų perėmimui iš Bill‘o Gates‘o 2008 m. liepos mėn.
P. Gates‘as dirbs visą darbo laiką “Microsoft” korporacijoje iki 2008-ųjų m. birželio, po to toliau eis pirmininko ir patarėjo pareigas, tuo pat metu intensyvindamas fondo veiklą; Ray’us Ozzie ir Craig’as Mundie perims išplėstas jo pareigas.
“Microsoft” korporacija (Nasdaq:MSFT) šiandien paskelbė, jog pradedant 2008-ųjų m. liepos mėn., Bill’as Gates’as, pirmininkas, atsiribos nuo savo pareigų, susijusių su kompanijos kasdienine veikla, kad galėtų daugiau laiko skirti sveikatos ir švietimo veiklai pasauliniu mastu “Bill & Melinda Gates Foundation” (“Bilo ir Melindos Geitsų fonde). Kompanija paskelbė apie dviejų metų pereinamojo laikotarpio procesą, siekiant užtikrinti sklandų ir metodišką p. Gates‘o pareigų, susijusių su kasdienine veila, perėmimą, ir pranešė, kad po 2008-ųjų m. liepos mėn. p. Gates‘as toliau eis kompanijos pirmininko ir patarėjo (vykdant svarbius plėtros projektus) pareigas.
Kompanija paskelbė, kad Technikos direktorius Ray’us Ozzie nedelsiant perims vyriausiojo programinės įrangos architekto pareigas ir pradės dirbti kartu su p. Gates’u, visais techninės architektūros ir vadovavimo produktų tobulinimo klausimais, kad būtų užtikrintas sklandus perėjimas. Taip pat ir Technikos direktorius Craig’as Mundie nedelsiant perims naujas Direktoriaus tyrimo ir strategijos klausimams pareigas ir dirbs lygia greta su p. Gates’u, perimdamas jo atsakomybę kompanijos tyrimų ir parengiamųjų tyrimų srityje; p. Mundie taip pat aktyviai bendradarbiaus su generaliniu juriskonsultu Brad’u Smith’u “Microsoft” intelektinės nuosavybės ir technologijos politikos klausimais.
“Dar niekad mūsų komercinė veikla ir pirmavimas technikos srityje nebuvo toks stiprus, ir “Microsoft” kompanija užima geras pozicijas, laiduojančias sėkmę ateityje. Aš manau, kad man labai pasisekė, jog šioje kompanijoje yra tokie puikūs technologijų lyderiai kaip Ray‘us ir Craig‘as ,”- pasakė p. Gates‘as. “Aš liksiu “Microsoft” kompanijoje iki 2008 m. birželio mėn., visiškai prisiimdamas man tenkančią atsakomybę ir visą darbo laiką, ir dirbsiu greta Ray‘aus ir Craig‘o, kad būtų užtikrintas sklandus perėjimas.
“Man tai buvo sunkus sprendimas,”- pridūrė p. Gates‘as “Man labai pasisekė, jog turiu dvi aistras, kurios mano manymu yra labai tokios svarbios ir reikalaujančios visų jėgų. Ruošdamasis šiai permainai, aš tvirtai tikiu, kad “Microsoft” ateitis yra tokia pat šviesi kaip ir anksčiau.”
2005 m. rugsėjo mėn. “Microsoft” generalinis direktorius Steve’as Ballmer’is padalino korporaciją į tris sektorius, jų prezidentais paskirdamas Jim’ą Allchin’ą, Kevin’ą Johnson’ą, Robbie Bach’ą ir Jeff’ą Raikes’ą; jiems buvo suteikta didesnė atsakomybė dėl produktų tobulinimo ir strateginių sprendimų patikėtos komercinės veiklos srityje. 2005 m. rugpjūčio mėn. kompanija paskyrė Kevin’ą Turner’į veiklos direktoriumi.
“Kartu su Bill‘u esame tikri, jog subūrėme puikią komandą, kuri pakilusi laipteliu aukštyn, užims jo pareigas ir plėtos “Microsoft” novatoriškumą, neišsimušdama iš ritmo,”- pasakė p. Ballmer‘is. “Mes ir toliau samdysime talentingiausius technologijų specialistus ir aprūpinsime juos priemonėmis, kad jie galėtų pasiekti geriausius rezultatus; mes ir toliau imsimės sudėtingiausių uždavinių ir galimybių, svarbių mūsų vartotojams, investuodami į ilgalaikes perspektyvas.
P. Ballmer‘as ir p. Gates‘as pastebėjo, kad “Microsoft” korporacija nuolatos plėtė savo vyriausiųjų vadovų gretas, ir kad šiandieniniu pranešimu yra tęsiamas pereinamasis procesas, kuris jau vyksta keletą metų. 2000 m. sausio mėn. p. Gates‘as užėmė vyriausiojo programinės įrangos architekto pareigas ir p. Ballmer‘is perėmė generalinio direktoriaus pareigas, kurios apima atsakomybę už kasdien atliekamas operacijas ir kompanijos verslo strategiją.
“Tai labai protingas ir gerai apgalvotas būdas. Dviejų metų pereinamasis laikotarpis užtikrins, jog kompanijoje įvyks sklandus perėjimas: Bill‘o disponuojama strategija ir žinios bus perduotos ateinančios kartos vadovams,”- sako James‘as I, Cash‘as mokslų daktaras, “Microsoft” direktorių valdybos narys ir James‘as E.Robison‘as, buvęs Harvardo universiteto Verslo mokyklos profesorius. “Steve‘as ir jo vadovų komanda yra labai įspūdinga, ir aš esu visiškai tikras, kad kompanijos ritmas nesutriks.”
Ozzie, 50 m., kuris dalyvavo kuriant pirmąją kompiuterinę skaičiuoklę VisiCalc 1980-ųjų pradžioje, po to 1983 prisijungė prie “Lotus Development Corp.”, kuriant “Lotus Syphony”, MS-DOS(R)pagrindu veikiantį programinės įrangos valdymo produktą, kuriame buvo integruotos teksto apdorojimo, skaičiuoklės, verslo grafikos, duomenų valdymo ir ryšio priemonių funkcijos. 1984 m. Ozzie įkūrė “Iris Associates Inc.” kurti Lotus Notes programą. 1997 m. Ozzie įkūrė “Groove Networks”, kur buvo sukurta Groove Virtual Office programa. 2005 m. balandžio mėn. “Microsoft” įsigijo “Groove Networks” ir paskyrė p. Ozzie techninių reikalų direktoriumi.
P. Mundie, 56 m., 1992 m. pradėjo dirbti “Microsoft” kompanijoje suburdamas ir vadovaugdamas Vartotojų platformos padaliniui, kuris būtų atsakingas už ne asmeniniams kompiuteriams skirtas platformas ir paslaugų produktus, įskaitant Microsoft(R), Windows(R)CE operacinę sistemą; programinę įrangą portatyviniams asmeniniams kompiuteriams, kišeniniams asmeniniams kompiuteriams, automobiliuose naudojamiems asmeniniams kompiuteriams ir ankstyvosios kartos telefonijos produktams. P. Mundie taip pat pradėjo bandymus sukurti “Microsoft” skaitmeninius televizorius; įgijo ir valdė “WebTV Networks Inc.” dukterinę bendrovę. P. Mundie yra “Microsoft” “Trustworthy Computing Initiative”, kuri įtakojo “Microsoft” programinės įrangos plėtros strategiją, nugalėtojas. Į jo dabartines pareigas taip pat įeina pasaulinė technologijos politika ir daugybė technikos ir verslo plėtros veiklų.
P. Ozzie ir p. Mundie ir toliau už savo darbą atsiskaitys p. Gates‘ui. Atitinkamu laiku šių dviejų metų pereinamuoju laikotarpiu jie pradės atsiskaitinėti p. Ballmer‘iui.
P. Gates’as, 50 m., 1979 m. kartu su vaikystės draugu Paul‘iu Allen‘u įkūrė “Microsoft” korporaciją. 1986 m. jis pradėjo siūlyti parduoti “Microsoft” akcijas biržoje ir buvo kompanijos pirmininkas ir generalinis direktorius iki 2000-ųjų metų, kol šias pareigas iš jo perėmė p. Ballmer‘is. Pastaruosius šešerius metus p. Gates‘as, būdamas kompanijos pirmininkas ir vyriausiasis programinės įrangos architektas, savo dėmesį yra sutelkęs į “Microsoft” programinės įrangos tobulinimą. 2000-siais metais kartu su savo žmona jis įsteigė “Bill & Melinda Gates Foundation”, kurio lėšos šiuo metu sudaro 29,1 milijardo JAV dolerių.
1975 m. įsteigta “Microsoft”, buvo daugelio programinės įrangos naujovių, praskynusių kelią skaitmeninės informacijos revoliucijai, pradininkė ir iniciavo asmeninių kompiuterių industriją. Pradedant MC-DOC, pirmąja “Microsoft” operacine sistema, ir toliau tobulindama tokius produktus kaip Microsoft Office, Microsoft Windows ir Xbox(R), kompanija yra išvysčiusi plataus asortimento programinę įrangą, paslaugas ir techninius sprendimus, kas neatpažįstamai pakeitė žmonių darbo, bendravimo ir žaidimo formas. “Microsoft” kompanijoje dirba 63 000 darbuotojų daugau nei 100 šalių; tai generuoja daugiau nei 40 milijardų JAV dolerių metinių pardavimų pajamų. Kurdama produktus staliniams asmeniniams kompiuteriams, pagrindiniams tinklo kompiuteriams ir mobiliems prietaisams, “Microsoft” ir toliau yra pasaulinis lyderis, padedantis žmonėms ir verslo įmonėms realizuoti savo galimybes.
Įkurta 1975 m., “Microsoft” kompanija yra pasaulinė lyderė programinės įrangos, paslaugų ir sprendimų srityje, padedanti žmonėms ir verslo įmonėms visiškai realizuoti savo galimybes.
PASTABA: Microsoft, Windows, MS-DOS ir Xbox yra arba registruoti prekių ženklai, arba “Microsoft Corp.” prekių ženklai Jungtinėse Valstijose ir/arba kitose šalyse.
Čia paminėtų veikiančių kompanijų ir produktų pavadinimai gali būti jų atitinkamiems savininkams priklausantys prekių ženklai.
Svetainės puslapis: http://www.mediasoft.com