Japonija artėja prie 40 Gb/s
Japonijos elektronikos kompanijos, reaguodamos į rinkos poreikius, sparčiai artėja prie 40 Gb/s spartos komponentų ir perdavimo sistemų sukūrimo. „Netolimoje ateityje, kai pavyks suderinti 40 Gb/s ir 80 bangos ilgių optinio ryšio sistemas, visiems Japonijos namuose esantiems telefonams prijungti pakaks vos vienos skaidulos”, – teigia Shinzo Suzaki iš Tokijuje įsikūrusios kompanijos Fujikura.
Fujikura – viena iš daugelio japonų kompanijų, kuriančių šią technologiją. Svarbiausi dalykai 40 Gb/s sistemoms yra chromatinės dispersijos ir poliarizacijos modų dispersijos valdymas”, – sako Suzaki. – „Todėl kurdami savo gaminius šiems klausimams mes skiriame daugiausia dėmesio.”
Tokios kompanijos kaip Asahi Glass, Hitachi, Mitsubishi Electric, NEC Corporation, NTT, Sumitomo Electric, Toshiba, Yokogava Electric bei kelios kitos mato, kaip JAV atsiranda rinka OC-768 sistemoms ir nori į ją patekti nuo pat pradžių. Antai Mitsubishi jau pranešė veikiai pateiksianti rinkai 40 Gb/s spartos elektroabsorbcinį moduliatorių. Turintis daug kvantinių duobių (MQW) moduliatorius užaugintas ant pusiau izoliuojančio padėklo, nes taip pavyko sumažinti jo parazitinę talpą. Mitsubishi vertinimu, prietaiso darbo trukmė bus ilgesnė nei 17 mln. valandų.
Yokogava, kurdama telekomunikacinius loginius integrinius grandynus (IG) ir IG, skirtus optinio ryšio lazeriniams diodams valdyti, panaudojo heterosandarinius bipolius tranzistorius. Prietaisai reaguoja į 50 Gb/s siekiančią spartą. Yokogava siūlo juos taikyti 40 Gb/s spartos OC-768 WDM optinio ryšio tinkluose.
NEC Corp. parengė rinkai 40 Gb/s multiplekserį. Jau šiemet šis prietaisas bus pradėtas tiekti teritoriniams duomenų perdavimo tinklams. Prietaiso keturi 10 Gb/s spartos kanalai sudėti į vieną 40 Gb/s kanalą naudojant grubų WDM. NEC tvirtina, jog grubus WDM bus ekonomiškesnis nei dabartinių magistralinių tinklų didelio tankio WDM (DWDM).
Otani iš kompanijos KDDI pranešė, kad jie jau beveik paruošė rinkai 40 Gb/s 3R optinius regeneratorius, kurie padės išspręsti tokias WDM tinklų problemas, kaip poliarizacijos modų dispersija.
Artėjant 40 Gb/s sistemų bumui vis svarbesniu faktoriumi tampa efektyvumas. „Telekomai kenčia dėl sumažėjusių pajamų, todėl leis pinigus tik tam, kas padidins jų efektyvumą, – sako Otani, – o naujuosius WDM terminalus galima priderinti ir 10, ir 40 Gb/s duomenų srautams. Taigi įmanoma pradėti teikti 40 Gb/s ryšio paslaugas, kai tik jų prireiks, ir nebūtina bus pertvarkyti visus kanalus dirbti 40 Gb/s, o tik tiek, kiek reikia. Priklausomai nuo paslaugos pobūdžio kiti galės veikti 10 Gb/s ar 2,5 Gb/s sparta.”