Melagių diena
Manoma, kad šią šventę sugalvojo prancūzai. Bet dar senovės romėnai šventė Kvailių dieną. Panašiai linksmintasi ir Indijoje, tačiau ne balandžio pirmą, o paskutinę kovo dieną.
Virėjų “pokštas”
Yra legenda, kad vienas senovės valdovas kažkada paskelbė šventę po visus pašiurpinusio žemės drebėjimo. Tada jam virėjai patiekė labai skanią žuvį. Po metų valdovas pareikalavo lygiai tokios pat žuvies. Vargšai virėjai tokios žuvies negavo. Tada – bijodami valdovo pykčio – atnešė kitą, labai labai panašią. Nors valdovas ir suprato, kad jį bando apgauti, tačiau nesupyko, o ėmė juoktis.
Rusai pirmą kartą balandžio pirmąją “atšventė” išbėgdami gesinti gaisro dar mediniame Peterburge. Jokio gaisro, žinoma, nebuvo.
Truputis statistikos
O dabar grįžkime prie mūsų avinų (taip sako linksmi žmonės). Statistika teigia, kad balandžio pirmąją apgauti savo artimą bando net 70% žmonių. Meluoti labiausiai linkę studentai, moksleiviai ir, nors ir keista, verslo žmonės. Močiučių ir senelių apgavysčių galime nebijoti – jie nelabai linkę švęsti balandžio pirmosios. Nors gali būti ir atvirkščiai! Senelių irgi visokių būna.
Šventė artėja
Balandžio pirmoji jau “ant nosies”. Negi vėl tie patys atsibodę pokštai? O gal šį kartą kažką įdomesnio? Pabandysime kai ką pasiūlyti. Žinoma, šitiems pokštams išbandyti reikalingi tie, kurie “Kauno dienos” neskaito. (Ir patys kalti – chi chi.)
Pokštai telefonu
Tavo namuose (o gal pas draugus) yra “laidinis” telefonas? Puiku! Reikia paskambinti ir labai rimtu balsu prisistatyti asmeniu, kuris remontuoja telefono liniją. Tada įspėti, kad profilaktikos tikslais laidais bus paleisti karšti vandens garai ir paprašyti, kad telefono ragelį padėtų ant grindų (arba apvyniotų plėvele, popieriumi…). Na, supratai.
Juokinga, faktas. Bet būna – patiki.
Draugai nepatiklūs? Nepatikės? Yra ir kitas variantas. Paskambini, pasakai, kad remontuoji telefono liniją ir paprašai dešimt minučių nekelti telefono ragelio, nes tada tave “trenks srovė”.
O paskui – po minutės – vėl skambini. Nepatiklusis draugas drąsiai pakelia ragelį? Puiku! Rėk kaip pjaunamas, teisingiau – kaip krečiamas srovės. Nėra ko čia tavimi netikėti!
Melagis žadintuvas
Apgauti net pačius budriausius namiškius labai lengva, jei tik gali nepastebėtas prisėlinti prie laikrodžių ir žadintuvų. Jei jie miega taip giliai, kad gali prisėlinti ir pakeisti laiką, – garantuotai apgausi visus pats pirmas. Jei jie atsikeltų dar neprašvitus (o manytų, kad jau seniai rytas), gali “stebėtis”, kaip jie nežinojo, kad šiandien – saulės užtemimas.
Kompiuteriniai pokštai
Tavo artimieji ar draugai mažai nusimano apie kompiuterius, o tu jį turi ir jautiesi tikras asas? Tada šis pokštas kaip tik tau. Sakai jiems (kad ir mamai), kad draugas tau turėjo elektroniniu paštu atsiųsti dešimt litų ir… ištrauki banknotą iš kompaktinių diskų leistuvo. (Aišku, jį ten reikia iš anksto įdėti). Efektas garantuotas.
Atvirkščiai – tai tu namie laikomas nieko neišmanančiu apie tą “protingą dėžę”, o tavo tėtis ar vyresnysis brolis nesitraukia nuo kompiuterio dvidešimt valandų per parą (ir neleidžia tau žaisti)? Puiki proga iškrėsti tokiam blogiečiui balandžio pirmosios pokštą. Ir nieko pikta, bet reikės nors minutės pasiruošimui. “Auka” turi būti išėjusi. Geriausia būtų, jei sisteminis blokas (ta didelė dėžė) “gyventų” po stalu, o kėdė (kuri prie kompiuterinio stalo) būtų su ratukais.
Toliau – prie pelės laido pririšama virvutė, kėdė pastumiama giliai po stalu. Virvutė, kuria pririštas pelės laidas, pririšama ir prie kėdės. Pririšti reikia taip, kad, vos pajudinus kėdę, pajudėtų ir pelė (bet taip, kad jos laidas neišsitrauktų iš lizdo).
Tolesnis scenarijus gan paprastas – atėjęs pelės šeimininkas traukia kėdę – pajuda pelė. Reakcijos būna įvairios: kėdė stabdoma keliais, gaudoma pelė… Visais atvejais būna linksma.
Sėkmės!