Radiostezijos teorinių principų taikymas būstui
Feng shui remiasi keliais pagrindiniais principais, įvertinančiais energetinį-informacinį aplinkos poveikį mums ir mūsų energetinę sąveiką su mus supančiu pasauliu.
Kaip mums žinoma iš klasikinės fizikos, yra dvi energijos rūšys – teigiama ir neigiama. Pagal feng shui teoriją jan – saulėta, pietinė šlaito pusė, in – šiaurinė.
In ir jan feng shui teorijoje yra platesnė sąvoka nei fizikos energetiniai apibrėžimai. Tai bet koks dualizmas: neturtas ir gerovė, vyras ir moteris, mėnulis ir saulė, minkštumas ir kietumas, priekinis ir užpakalinis, kairė ir dešinė ir taip toliau.
Būtina pabrėžti, kad in negyvuoja be jan ir atvirkščiai. In perteklius gimdo jan ir atvirkščiai. Pvz., vidurdienį pradeda gimti naktis. Feng shui sistemoje statiniai ir visos patalpos skirstomos į in ir jan. In statiniai – tai kapai. Jiems feng shui teorijoje skiriamas svarbiausias dėmesys: praeitis turi didelę įtaką ateičiai.
Turiu su didele nuoskauda pripažinti, kad per savo darbo praktiką Lietuvoje neteko nustatyti tinkamos vietos kapavietėms, taisyti jų energetiką, kai užsienyje tai yra vienas iš pagrindinių radiostezininkų darbų. Teigiama energetika svarbi žmonių gyvenamiems statiniams ir jų darbovietėms. Radiostezijos žinovo uždavinys – sukurti žmonių aplinkoje harmoniją, tinkamiausią pagal paskirtį energetinių srautų santykį.
Daug blogos energijos yra ten, kur blogas apšvietimas, kur patalpos užkrautos nereikalingais daiktais, tamsių spalvų, visada uždarytos (pavyzdžiui, sandėliai), taip pat kambariuose, kuriuose gyvena chroniniai ligoniai – seneliai, alkoholikai ir narkomanai. Tokių patalpų energetika labai silpnina žmonių energetiką.
Patalpas, kuriose yra per didelė teigiama energetika, – nuolat apšviečiamos ar kaitinamos, dažytos ryškiomis spalvomis (raudona ir geltona), netoli aukštos įtampos linijų, transformatorinių, didelių įmonių ir gamyklų, greitkelių.
Kai aplinkoje per daug blogos energetikos, būtina sudaryti papildomus jan energijos veiksnius: apšvietimą, ryškias spalvas ir panašiai.
Nuo per didelės geros energijos srautų geriausios korekcijos priemonės: pirmiausia vanduo, jo telkiniai, fontanai, abiejų pagrindinių durų ar patalpų pusių dažymas mėlyna spalva ar kitomis šaltomis spalvomis, paveikslai, kuriuose vaizduojamas vanduo, triukšmo izoliavimas, apšvietimo sumažinimas, gėlynai (sode prie namo), keleliai ir takeliai į namą (vingiuotos konfigūracijos), tvoros juoda (in) spalva, ryški saulės spindulių energija transformuojama pakabintu briaunuotu kristalu.
Patalpų energetiką labai pagerina muzika, ją patartina derinti su tyla ir atvirkščiai.
Gyvenamose patalpose turi vyrauti jan energetika (tačiau be pertekliaus), ypač ten, kur gyvena vaikai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad jan energijos perteklius slėgs vaikus.
Poilsio patalpose turi būti daugiau in energijos, tačiau ji neturi slopinti jan.
Prekybinėms patalpoms reikia daugiau teigiamos energetikos aktyvumo. Todėl jose patartina panaudoti raudoną spalvą, ryškų apšvietimą, gyvą, bet ne triukšmingą muziką. Gyvos gėlės vazonuose pridės gyvybės patalpoms. Energija prekybinėse patalpose negali būti stovinti. Ji turi būti dinamiška.
Gyvenamose patalpose nereikia tiek geros energijos, kiek patartina prekybinėse patalpose.
Jei darbe ir namuose vyrauja tyla, žmoguje susikaupia neigiama energija, kuri sukelia ligas ir net pirmalaikę mirtį. Nuo to jus gali apsaugoti naminiai gyvulėliai, augalai, žuvelės, fontanėliai.
Radiostezija remiasi keliais pagrindiniais principais, įvertinančiais energetinį-infomacinį aplinkos poveikį mums ir mūsų energetinę sąveiką su mus supančiu pasauliu.
Panagrinėsime principus jų svarbos tvarka.
1. Žemės magnetinių laukų įvertinimas
Pirmiausia nustatome pasaulio šalių kryptis (šiaurė, pietūs, rytai, vakarai), keturias tarpines geografines orientacijas ir centrą, tada atliekame smulkius tyrimus. Noriu atkreipti dėmesį į mažai kur randamą nuorodą, kad nustatant šiaurės kryptį turime nustatyti šiaurės magnetinį, o ne geografinį ašigalį. Šie du ašigaliai nesutampa, tarp jų yra tam tikras kampas, vadinamas nukrypimo kampu. Mūsų geografinėje platumoje jis yra nedidelis – vos keletas laipsnių, todėl daugelis jo neįvertina. Tačiau kompasu reikia tiksliai nustatyti magnetinį polių.
Radiostezija pataria aktyvizuoti geografines kryptis.
Pietūs aktyvizuojami židiniu ar bet kokiu ugnies šaltiniu, pietvakariai – kristalais, vakarai – pasaga ant durų ar sienos, šiaurės-vakarai – oriniais pakabinamais vamzdeliais-varpeliais, šiaurė -bet kokia talpykla su vandeniu, šiaurės-rytai – keramika, pietryčiai ir rytai – augalais vazonuose. Galimi ir kiti būdai, jie priklauso nuo praktinių tikslų. Dažnai energetiką reikia ne sutvirtinti, bet susilpninti, tai taip pat nesunkiai taisoma.
Tiksli patalpų ar statinio orientacija pasaulio šalių atžvilgiu ne visada individams būna ideali, nes energetinis srautas gali būti labai stiprus.
Per daug gerai – pagal feng shui taip pat blogai.
2. Urvinis feng shui principas
Feng shui teoriją kūrė Kinijos kalnų gyventojai, todėl feng shui nemėgsta lygumų. Tai – urvinio žmogaus energetiniai principai. Jo nugara saugi, o prieš akis atsiveria erdvė, leidžianti pamatyti artėjantį pavojų. Iš kairės geriausia tekantis upelis, o iš dešinės – augantys medžiai. Mūsų laikais žmogus jaučiasi jaukiau ir stabiliau, kai sėdi nugara į sieną ir veidu į duris, o ne priešingai.
Feng shui tėvynėje Kinijoje rūmai, šventyklos ir daugybė gyvenamųjų kompleksų orientuoti į rytus. Likusios kryptys mums bus palankios, jeigu “nesipjaus” tarpusavyje ir tai praktikoje galime jausti pagal simbolius – Žemės krypčių žvėris.
Prieš Feniksą turi būti atvira erdvė.
Drakonas – tai vyraujanti gamtovaizdžio dalis. Mieste – pagrindinė gatvė, bute – gali būti įėjimo durys ar charakteringa siena.
Drakonas – reljefo dalis – turi būti stipresnis – aukštesnis už Tigrą. Drakoną ir Tigrą simbolizuoja medžių eilės, kairėje esantys Drakono medžiai turi būti aukštesni už dešinėje esančius.
Juodas Vėžlys – juo gali būti aukštuma ar aukštas statinys šiaurinėje pusėje.
Raudonas Feniksas – paukščių valdovas – suteiks laimę, jei prieš jį bus atvira erdvė.
Drakonas – svarbiausias sėkmės simbolis feng shui teorijoje. Jo spalvą būtų galima apibrėžti kaip mėlynai žalią, bet kai kuriais amžiais jo spalvos buvo tai mėlynesnės, tai žalesnės. Todėl abi – mėlyna ir žalia – lieka Drakono spalvos.
Baltas Tigras – saugos simbolis. Jis saugo nuo nelaimių, bankrotų, apiplėšimų.
3. Antropologinis principas
Šiuo principu statinys ir jo dalys vertinamos lyg gyvas fiziologinis organizmas. Namo fasadas -veidas, statinio pagrindinės durys – burna, virtuvė – skrandis, vonia ir tualetas – išskyrų organai, langai – akys.
Esant tokiam vertinimui, žmogus turi stengtis, kad statinyje būtų jauku, kad jis būtų panašus į jį patį. Nuo to, kaip pagal šiuos principus sutvarkysime savo būstą, priklausys mūsų savijauta, sveikata ir energetika.
Jonas Jukonis, inžinierius-radiostezistas
Tel. +370 658 39770