Kailiniai – šilta, gražu, prabangu
Efektyviausia apsauga nuo šalčio – kailiniai. Tačiau geri kailiniai nėra pigus malonumas.
Investavę nemažą sumą į kailinius norite, kad jie ne tik tarnautų keletą sezonų, bet ir būtų gražūs, šilti. “Norint išsirinkti gerus, kokybiškus kailinius, derėtų žinoti keletą niuansų”, – sako Saulius Kmitas, kailių versle “besisukantis” jau dvidešimt aštuonerius metus.
“Prieš pirkdami kailinius pirmiausia turėtumėte savęs paklausti, kam juos perkate – dėvėti kasdien ar tik retkarčiais pasipuošti? Kuriam laikui? Kiek pinigų galite skirti šiam pirkiniui?” – pradeda pokalbį Saulius Kmitas. Kailinių siuvimo įmonę turintis verslininkas įsitikinęs, kad žmogus, atsakęs į šiuos klausimus, jau tiksliai žinos, ko ieškoti. Jo nuomone, klysta manantys, kad turint vienerius kailinius jų užtenka visomis progomis. “Kokybiški kailiniai, tinkamai dėvimi bei prižiūrimi, jums gali tarnauti nuo trejų iki penkiolikos metų”, – sako S. Kmitas aiškindamas, kad kailinių kokybė priklauso nuo trijų dalykų: kailio rūšies (žvėries), išdirbimo, bei pasiuvimo kokybės.
Atspariausi kailiniai – iš vandens gyvūnų kailio
Nuo to, iš kokio žvėries kailio pasiūti kailiniai, priklauso ir jų ilgaamžiškumas. Brangiausi ir atspariausi kailiniai yra iš vandens gyvūnų – ūdros, nutrijos ir bebro – kailių. Mažiau atsparūs trinčiai, tačiau kokybiški yra audinės, lapės, triušio kailiai. Pastaruoju metu vis madingesni tampa šinšilų kailiniai, tačiau S. Kmitas pastebi, kad šių žvėrelių kailis yra gana silpnas. “Šinšilo kailiu galima dekoruoti palto ar striukės apykaklę. Jeigu norite kailinius dėvėti keletą sezonų, tuomet patarčiau pirkti kitokio žvėries kailinius”, – pasakoja S. Kmitas.
Kokie kailiniai yra šiltesni? Pasak Sauliaus, šiltesni yra ilgesnio plauko kailiniai, tačiau ir kailiniai iš trumpaplaukių gyvūnų kailio gali būti tokie pat šilti – tai priklauso nuo papūkio tankumo.
Daugelis vis dar klaidingai mano, jog iš bebro kailio pasiūti kaliniai yra sunkūs, o pats kailis – šiurkštus. Kailių išdirbimo technologijos sparčiai tobulėja, todėl jį galima išdirbti taip, būtų švelnus it šilkas.
Kaip atskirti kokybiškai išdirbtą kailį
Kad kailis būtų kokybiškas, būtina jį tinkamai paruošti – išdirbti. Tai padarius kailiniai, neprarasdami spalvos, gali tarnauti ilgai. Kol kailis tampa tinkamas siūti, atliekama daugybė operacijų. Anot S. Kmito, kailiams išdirbti reikia aukštos kvalifikacijos ir išmanymo. Šios srities specialistai kailio išdirbimo paslapčių niekam neatskleidžia.
Patikrinti, ar kailis yra kokybiškai išdirbtas, nėra sudėtinga. “Jeigu nuo sniego sušlapę ir vėliau išdžiuvę kailiniai labai sukietėja, vadinasi kailis blogai išdirbtas. Kokybiškai išdirbtas kailis sudrėkęs, o po to išdžiovintas tik šiek tiek sukietėja ir greitai vėl tampa elastingas”, – pasakoja verslininkas.
Kailinių kokybė
Ar kailiniai pasiūti kokybiškai, galima pamatyti pakėlus pamušalą. Visos siūlės turi būti lygios, tiesios, kruopščiai sutvarkytos. “Rusijoje įprasta kailinių salone atardyti kailinių pamušalą, jeigu jis yra užsiūtas, ir apžiūrėti, kaip kailiniai pasiūti”, – pasakoja S. Kmitas. Beje, nereikia bijoti, kad kailis yra supjaustomos juostelėmis, o paskui susiuvamas tūkstančiais įvairių siūlių. Taip daroma, kad rūbas įgytų banguojančias linijas ir būtų elastingas.
Kailinių siuvimo įmonę turintis verslininkas sako, kad labai svarbu ir tai, kur perkate kailinius. Saulius Kmitas rekomenduoja šį rūbą pirkti tik gerą reputaciją turinčiuose kailių salonuose. “Abejoju, ar turguje galima nusipirkti kokybiškus kailinius. Pasitaiko atvejų, kai žmonės turguje nusiperka iš pažiūros visiškai naujus kailinius, tačiau vėliau paaiškėja, kad jie pasiūti iš kelerių padėvėtų kailinių. Tokie kailiniai jau po pusmečio gali visiškai nutriušti”, – teigia Saulius Kmitas pridurdamas, kad geros kokybės ir gana nebrangius kailinius galima įsigyti salonuose, kur kailių gaminių iš kailių kainos yra nuo pusantro iki keliasdešimties tūkstančių litų.