Ką reikėtų žinoti apie soliariumus
Pavasario pradžia – soliariumų lankymo metas: besiruošdamos vasarai norime būti dailesnės, išsiskirti gražiu įdegiu. Tam, kad džiaugtumėtės lygiu bronziniu įdegiu, yra svarbiau ne turėti daug pinigų vizitams į soliariumus, o žinoti, koks soliariumas ir kokie deginimosi seansai jums labiausiai tinka.
Kiek laiko degintis?
Pradžioje rekomenduojami ne ilgesni nei 5 minučių seansai. Oda pratinama prie spindulių. Kuo oda tamsesnė, tuo kaitintis galima ilgiau. Norint suteikti odai gražaus rudumo, užtenka dešimties seansų soliariume per keturias savaites. Paskui pakanka vieno arba dviejų kartų per savaitę įdegiui palaikyti.
Stovint ar gulint?
Kokiame soliariume degintis: horizontaliame ar vertikaliame? Kol kas vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra pasiekta. Ir horizontalūs, ir vertikalūs soliariumai turi savo pranašumų ir trūkumų. Didelę įtaką pasirinkimui turi besideginančio figūra ir sudėjimas.
Vertikaliame soliariume dėl jautresnių lempų ir soliariumo konstrukcijos lygiau įdegama, išvengiama baltų dėmelių ant odos. Be to, juose deginimosi seansai būna trumpesni. Tačiau stambaus sudėjimo žmonėms geriau nesinaudoti šiais soliariumais: kai kurios kūno vietos gali būti per arti lempų ir nudegti “leopardo” įdegiu.
Horizontalieji soliariumai daug patogesni ir labiau atpalaiduojantys. Tačiau kai kurie soliariumo klientai kartais baiminasi dėl nepakankamos soliariumo dezinfekcijos ir ligų. Iš tikrųjų, ant stiklo matyti net mažiausi piršto antspaudai, todėl iš karto turi būti akivaizdu, ar prieš tai buvo atlikta dezinfekcija. Be to, niekas jums neuždraus paprašyti soliariumo darbuotojos jums matant gultą nuvalyti antiseptine priemone.
Viskas priklauso nuo lempų
Soliariumuose UVA ir UVB spinduliai suderinti vieni su kitais ir dozuojami lempų, kurios tiesiogiai ir sąlyginai mažu atstumu veikia žmogaus odą. Toks spindulių veikimas turėtų būti atsakingai dozuotas, atsižvelgiant į žmogaus odos tipą, sveikatos būklę, vartojamus vaistus, kosmetiką bei amžių.
Paprastai soliariume yra aukštos ir žemos įtampos lempų. Aukštos įtampos lempų galingumas yra nuo 400 W iki 2,5 kW. Jomis išgautas įdegis matomas jau po kelių valandų, tačiau išlieka neilgai. Šios lempos yra pritaikytos kūno sritims, nuo kurių įdegis greitai pranyksta: veidas, iškirptė, rankos. Žemos įtampos lempų galingumas neviršija 160-180 W. Šiomis lempomis išgautas įdegis tampa matomas per 2-3 dienas, tačiau jis yra patvaresnis.
Įdegio kokybei įtaką turi ir soliariumo lempų veikimo laikas. Paprastai lempų galiojimo terminas – 5 metai. Tačiau jei lempa jau švietė apie 500-700 valandų, ją reikia pakeisti, kitaip tai pakenks įdegio kokybei bei jūsų sveikatai. Moderniuose soliariumuose jei lempos yra viršijusios 500-700 valandų laiką, aparatas nustoja dirbti.