Interjero spalvų parinkimas
Jei jums nepatinka pilka, natūrali betono spalva, jei norite apšiltinti gipso plokštėmis ar norite pakeisti tinko spalvą į jums labiau patinkančią – ne bėda, juk galima nudažyti.
Renkantis spalvas sienų dažymui galima vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis, kurias rekomenduoja dizaineriai.
Štai kelios jų:
- Tamsios spalvos optiškai mažina patalpos dydį. Viena vertus, nedidelės erdvės ramina, kita vertus, – verčia jaustis uždarytam. Tokiame kambaryje atskiros detalės nebus pastebėtos, kadangi susilies į bendrą visumą.
- Šviesios spalvos priešingai – didina patalpos dydį, sukuria didesnio ir erdvesnio kambario iliuziją. Todėl tokiomis spalvomis nudažytame kambaryje dingsta jaukumas, bet savotiškai palengvėja, nes jaučiama laisvė. Tokiame kambaryje žvilgsnį visada traukia įvairios detalės.
- Šaltos spalvos optiškai atitolina, atskiria erdves. Tokių spalvų patalpose apima erdvumo, šaltumo, gilumo ir tylumo pojūčiai ir dingsta jaukumo, saugumo jausmas.
- Šiltos spalvos sukuria artumo iliuziją. Jos ramina, suteikia energijos ir jėgų. Bet jei spalvos ryškios šiltos, tai komfortas, optimizmas perauga į neigiamesnes emocijas, kurios dažnai artimos agresijai.
Tiek šilti, tiek šalti atspalviai dar skirstomi į šiltesnius ir šaltesnius. Kuriant interjerą naudojamos tos spalvos, kurios yra gaunamos sumaišius šiltus bei šaltus atspalvius ir suderinus jų harmoningumą.
Dizaine labai dažnai naudojami pilkos spalvos atspalviai. Ši spalva padeda lengvai surasti spalvų pusiausvyrą interjere. Pilka spalva gaunama sumaišius kontrastingas spalvas.
Egzistuoja trys poros spalvų:
- mėlyna-oranžinė,
- raudona-žalia,
- geltona-violetinė.
Lygiomis dalimis sumaišius dvi priešingas spalvas gaunama rudai žalia spalva, kuri yra neutrali. Jei į ją įmaišysite baltos spalvos, gausite pilką.
Kelioms spalvoms harmoningai sujungti interjere dažniausiai jos naudojamos „suminkštintos” – įmaišius baltos ar pilkos spalvos į kiekvieną pasirinktą spalvą.
Jei nusprendėte interjere naudoti ryškias spalvas, pasistenkite, kad jų būtų itin nedaug ir jos būtų suderintos su kitomis interjere vyraujančiomis spalvomis. Šalti atspalviai turi „raminti” šiltus ir atvirkščiai.