Žilinskas ir Adomėnas sako apgynę Lietuvą nuo Donskio šmeižto
Kadangi europarlamentaras Leonidas Donskis neteisingai kalba apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje, Lietuvos parlamentarams būtina patiems vykti į Briuselį, kad apgintų šalį europiečių akyse.
Taip savo išvyką į Briuselį dalyvauti Europos Parlamento gėjų ir lesbiečių teisių grupės diskusijoje „Mažumų susirinkimų ir žodžio laisvė Lietuvoje” penktadienį spaudos konferencijoje Seime pristatė „krikščionis” parlamentaras, vienintelis atvirai prisipažinęs, kad yra homoseksualus, Seimo narys Rokas Žilinskas ir konservatorius Mantas Adomėnas.
Anot pastarojo, tik jiems pristačius tikruosius faktus buvo išvengta Lietuvą smerkiančios, bet, jo nuomone, neteisingos Europos Parlamento rezoliucijos.
„Gaila, kad atstovauti Lietuvai reikia skristi į Briuselį. Manome, kad europarlamentarai galėtų atstovauti, bet jie labiau linkę pasakyti lobistinėms grupėms, kaip ta [renginį organizavusi] parlamentinė grupė, ką jie nori išgirsti, o ne atstovauti realiai padėčiai Lietuvoje. Liūdna matyti, kad europarlamentaras Leonidas Donskis prilygino Lietuvos padėtį žmogaus teisių srityje, nenurodymas faktų, Sovietų Sąjungai ir Iranui”, – sakė M. Adomėnas.
„Buvo aiškiai matyti siekis paskelbti dokumentą, smerkiantį žmogaus teises Lietuvoje. Dėl mūsų diskusijos ir vizito tokiai rezoliucijai suformuoti pagrindo nebuvo. Menami faktai, kurie ištraukiami apie Lietuvą, pateikiami kaip blogos žmogaus teisių padėties įrodymas, yra dažnai iškraipytų faktų perdavimas. Pasiekėme, ko norėjome: pateikėme kitokį vaizdą ir nuomonę, nei bandė pavaizduoti žmogaus teisių gynėjai, kurių dažnas Lietuvoje nėra buvęs, kaip man susidarė įspūdis”, – taip išvyką į Briuselį pristatė M. Adomėnas.
Paprašius nurodyti, kokie faktai apie Lietuvą yra iškreipiami, parlamentarai pasakė tik vieną – kad „Amnesty International” piktinasi, jog Vilniaus savivaldybė neleidžia gėjams savo kino teatre rengti gėjų kino festivalio ir siūlo tai daryti komerciniame teatre. Tačiau, tikino R. Žilinskas, savivaldybės kino teatras apgriuvęs, todėl pasielgta teisingai.
Jis spaudos konferencijoje stengėsi konkrečiai nevertinti seksualinių mažumų padėties Lietuvoje, pasitenkino frazėmis, jog „tobulybei ribų nėra, bet padėtis nėra tokia prasta, kaip kai kas nori ją pavaizduoti kartais nepagrįstais, neargumentuotais faktais”.
M. Adomėnas sakė pristatęs europiečiams, kad Žmogaus teisių stebėjimo institutas nėra radęs nė vieno „aiškaus persekiojimo” dėl lytinės orientacijos Lietuvoje.
Jis piktinosi, jog, diskusijos dalyvių nuomone, tokių teismų nebuvimas ir parodo, kad seksualinės mažumos šalyje yra užgniaužtos.
Jis taip pat pasakojo išaiškinęs susirinkusiesiems, kad Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas (jame buvo įrašyta, kad neigiamą poveikį daro homoseksualumą skatinanti informacija) yra pagrįstas Europos teise, kuri, jo nuomone, šaliai leidžia pasirinkti savo moralės normas.
„Lietuvai inkriminuojami apklausų rezultatai ir įstatyminė bazė, kuri diskriminuoja, nes neleidžia homoseksualų santuokos, įvaikinimo. Bet čia matome aktyvizmą, kuris bando pakeisti Lietuvos teisę, importuoti standartus, kurie Lietuvos visuomenei nepriimtini”, – spaudos konferencijoje sakė M. Adomėnas.
„Tarkime, Lietuvos visuomenė tam dar nepriaugusi”, – į kolegos pasisakymą įsiterpė R. Žilinskas.
Parlamentarų kelionė mokesčių mokėtojams kainavo 2,8 tūkst. litų.