Princo Hario vizitas Australijoje prasidėjo nuo akibrokšto
Didžiosios Britanijos princo Hario (Harry) keturių mėnesių viešnagė Australijoje antradienį prasidėjo nuo nedidelio akibrokšto – koala, su kuria princo Čarlzo (Charles) ir Dianos (Diana) sūnus turėjo pozuoti fotografams prie garsiojo Sidnėjaus tilto, nerodė jokio didesnio susidomėjimo juo. Australijos viešoji nuomonė taip pat gana šaltai vertina aukštojo svečio apsilankymą buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, praneša dpa-Reuters-ELTA.
Australijos respublikonai, siekiantys atsisakyti Didžiosios Britanijos monarcho kaip savo valstybės vadovo, piktinasi dėl prognozuojamų 600 tūkst. vietos dolerių (355 tūkst. eurų) išlaidų, kurių pareikalaus parama nuosavai princo apsaugos grupei. Anot opozicinės Darbo partijos deputato Kevino Rudo (Kevin Rudd), apie išlaidų pasidalijimą reikėtų pasikalbėti su Didžiosios Britanijos vyriausybe, nes tai – krūva pinigų.
1999 metais australai per referendumą balsavo už tai, kad princo Hario (Harry) močiutė karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) liktų jų šalies valstybės vadove, tačiau respublikonų judėjimas neišsikvėpė ir išsaugojo savo įtaką.
Anot turizmo ministro Džo Hokio (Joe Hockey), norint Didžiojoje Britanijoje taip palankiai išreklamuoti Australiją, reikėtų išleisti penkiskart daugiau pinigų. Fantastiška, kad jauniesiems britams bus įteigta, jog Australija yra puikiausiai jų kelionėms tinkanti vieta, džiaugėsi vyriausybės narys.
Viešint Australijoje, kur jis praleis dalį laisvų metų, po kurių pradės karininko karjerą, 19 metų princą Harį (Harry) lydės apie dešimt apsaugos darbuotojų – jiems, atrodo, įsakyta saugoti jį ne tik nuo teroristų, bet ir nuo per didelio mėgavimosi alumi ir marihuana. Kai kurie šaltiniai net kalba, kad princas turi specialų lustą, nuolatos pranešantį apie jo buvimo vietą. Didžiosios Britanijos bulvarinė spauda yra plačiai nušvietusi jaunojo princo išgertuves prestižiniame Itono koledže bei užklupusi jį traukiant hašišo suktinę.
Sprendžiant pagal žinomas jo programos detales, princo Hario (Harry) penktajame žemyne laukia ne vien tik pramogos ir nerūpestingas laisvalaikis. Australijos agentūra AAP citavo jo tėvo atstovą sakant, kad princas “už įprastinį atlyginimą” – apie 100 svarų (165 Australijos dolerių) per savaitę – įvairiose avių ir karvių augintojų fermose dirbs kaip “džakaru” (“jackaroo”), savotiškas australietiškas kaubojus. Tiesa, siekiant išvengti monotonijos, lapkritį princas Haris (Harry) stebės pasaulio regbio čempionato varžybas bei vyks į Melburne rengiamas svarbiausias Australijos žirgų lenktynes.
Į Australiją princas Haris (Harry) atskrido antradienį 5 valandą 10 minučių. Vėliau jis Sidnėjaus zoologijos sode pirmą kartą pasirodė viešumoje – stebint fotografams paplekšnojo koalai ir palaikė iškėlęs echidną, o vėliau šnektelėjo su sodo darbuotojais.
Atgal į tėvynę jis grįš prieš Kalėdas.
Pailsėjęs ir sukaupęs papildomos patirties, princas Haris (Harry) pradės studijas elitinėje armijos Sandhersto (Sandhurst) akademijoje.