Atskleista vaikščiojimo vandens paviršiumi paslaptis
Jei jums kada nors buvo kilęs klausimas, kaip vabzdžiai, pavyzdžiui, čiuožikai, laksto vandens paviršiumi, Jungtinių Valstijų mokslininkai dabar gali jums pateikti atsakymą.
Jie juda ne sukeldami bangas, kaip manė kai kurie mokslininkai, bet savo plaukeliais apaugusiomis kojomis kaip kokiais irklais sukeldami vandenyje sūkurius, kurie stumia juos į priekį iki 150 cm per sekundę greičiu.
Masačiūsetso Technologijos instituto profesorius Johnas Bushas (Džonas Bušas) ir jo kolegos tvirtina, kad nors šio proceso metu ir susidaro mažytės bangelės, jos nėra pagrindinė varomoji jėga.
“Impulsas perduodamas daugiausia per vandenyje susidarančius verpetus”, – mokslo žurnale “Nature” rašo J.Bushas.
Aprašyta šimtai čiuožikų rūšių, pradedant 1 cm ilgio vabzdžiais ir baigiant gigantiškomis Vietname gyvenančiomis blakėmis, kurios yra 20 kartų didesnės už mūsiškius čiuožikus, bet vis tiek gali lakstyti vandens paviršiumi.
Mokslininkai jų judėjimo principą nustatė naudodamiesi labai sudėtinga vaizdo kamera, kuri užfiksavo mažyčius vandens verpetus. Be to, iš skardinės, nerūdijančio plieno vielos, elastingos juostos ir skridinių buvo sukurtas mechaninis vandens čiuožikas, kuris buvo pavadintas ” Robostrider”.