Moteris. Skubanti, išsiblaškiusi ar rami ir santūri. Laiminga ar nelabai. Skirtumo nėra, jeigu ji –moteris su vaiku. Su savo vaiku. Bet be savo vyro. Tiksliau, jos gyvenime buvo vyras, galbūt net ir yra, tik negyvena kartu su ja ir vaiko rytais į darželį nepalydi. Ir iš darželio neparveda.

Ir kaip visuomet labai svarbu užsiauginti gerus šarvus, arba motinos Teresės kantrybe apsišarvuoti belaukiant, kol visi sunkumai praeis. Bet iki to laiko, kol praeis, teks susidurti su tikrai nemaloniais dalykais. Kai aplinkui visi į tave žiūrės arba kaip į visišką nelaimėlę, arba kai į lengvo elgesio moterį.

Na, dar yra ir trečias variantas, kuomet būsi traktuojama kaip užkietėjusi vienišė, nenorinti kankintis su surambėjusiu vyru ir jo surambėjusiomis ego apraiškomis. Bet šiam variantui tu turi turėti minimum labai solidų darbą su labai solidžiu atlyginimu ir visomis socialinėmis garantijomis. Žinanti savo vertę ir vertinanti savo laisvę. Ir sugebanti viena užauginti vaiką. Nebijanti viena auginti vaiko. Nesigėdinti „pasidaryti“ vaiko, panaudojusi tam reikalui patikimą donorą. O kadangi trečiasis variantas turi daug privalomųjų punktų, juos visus sunkoka įgyvendinti. Ir dauguma vienišų mamų į šią kategoriją nepapuola.

Tuomet belieka aptarti pirmus du, apie kuriuos nelabai malonu kalbėti. Mes ir nekalbėsime. Mes tiesiog pabandysime paanalizuoti, kaip lengviau išsisukti iš tam tikrų kasdienių situacijų. Kurios ne tik vienišoms mamoms su kūdikiai gyvenime nutinka. Visoms mamoms nutinka.

Kasdieniai mamų sunkumai

1. Pirmieji nemalonumai prasideda jau poliklinikoje. Kur atvykstame su vaiku pirmosioms suplanuotoms apžiūroms. Neretai susiduriame su šiurkščiais gydytojais, kurie, rodos, jau tiek gyvenime visko matė, kad tavęs vienintelės matyti nebegali. Pakeltas tonas, griežtos komandos ir atsainiai numestas neaiškiu raštu sukeverzotas receptas vaikiškai mikstūrai. Už nugaros nestovi anei joks tvirtas vyras, ir rimtu veidu įtartinai nerimastingos gydytojus netramdo.

Išeitis yra. Arba gali rinktis privačią kliniką, kur tave sutiks kur kas meiliau. Ir tai nebūtinai reikš didesnes išlaidas. Nes šeimos gydytojo paslaugas teikia dauguma privačių klinikų, kuriose vaikų gydymas apmokamas valstybės. Arba teks gerai susikaupti pačiai, kad tavo veido išraiška užkirstų kelią kitų veidų išraiškos kaitai į nenuotaikų pusę. Be to, visuomet pravartu žinoti savo teises ir mokėti išsireikalauti jų.

2. Kita kliūtis – viešasis transportas. Kuriuo naudotis teks, jeigu neturi savo automobilio. Ir jeigu tau net mintis nekiltų piko metu grūstis su kūdikio vežimėliu į kitą miesto galą šiaip sau iš neturėjimo ką veikti, tai daugumai pašalinių atrodys būtent taip. Ir ko čia ta moteriškė nerimsta? Pasidarė vaiką, tai tegul namie ir sėdi, nebelaksto. Visa laimė, kad šiais laikais visuomenė liberalėja, ir atsiranda vis daugiau pozityviai mąstančių žmonių, kurie ne tik nesmerkia, bet ir pagalbos ranką ištiesia, matydami, kaip sunku moteriai įsikelti vaikšką vežimėlį į troleibusą. Ir kai kas supranta, kad apsilankymas pas gydytoją gali būti paskirtas nuo anksčiausio ryto, o poliklinika yra kitame miesto gale. O taksi įkainiai dabar tokie, kad už vienos kelionės kainą gali vaikui visam mėnesiui sauskelnių nupirkti.

Išeitis yra. Pasistenk užsiregistruoti toje poliklinikoje, kuri yra arčiausiai tavo namų. Tuomet apsilankymas pas gydytoją nereikalaus tiek pastangų. Pasivaikščiodama gryname ore nueisi iki reikiamos vietos pėstute.

3. Paprasčiausias apsipirkimas maisto prekių parduotuvėje gali tapti rimtu išbandymu. Nes teks stumti ir vaiko vežimėlį, ir tampyti pirkinių krepšį. Laviruoti tarp lentynų, sukant ratus nuo kūdikių maistelių link pieno ar mėsos produktų, raminant pravirkusį kūdikį ir bandant suspėti grįžti namo iki sekančio maitinimo laiko.Tokiais momentais ypač norisi pravirkti, nes atrodo, kad visas pasaulis atsisuko prieš tave.

Išeitis yra. Jeigu negali sau leisti pasamdyti auklę, susidraugauk su kaimyne. Galbūt tau pavyks susitarti, kad tą pusvalandį, kol mažylis miega, ji pabus su tavo vaikeliu, o tu spėsi nulėkti iki parduotuvės ir apsipirkti ilgam.

4. Įvairių dokumentų tvarkymas, paprasčiausias vaiko gimimo liudijimo užregistravimas – suplanuotos kelionės į kitą miesto galą, reikalaujančios nemažų pastangų ir laiko. Kuris dabar yra ne tavo vienos. O tavo ir tavo vaiko. Vaiko žymiai labiau. Kelionės tampa rimtu išbandymu moteriai, kuri pati nevairuoja ar neturi savo automobilio.

Išeitis galėtų būti skambutis draugei. Kuri tikrai neatsisakys tau padėti žinodama, kaip tau sunku.

Tai tik keli patys paprasčiausi sunkumai, su kuriais tenka susidurti kaktomuša vienai auginant kūdikį. Tačiau net ir patys didžiausi sunkumai kartais būna kelias į būsimą sėkmę. Gyvenimo priversta išmoksi gerai planuoti savo laiką, strateguoti veiksmų planą, užsigrūdinsi morališkai. Vaikas greitai paaugs, ir bus daug lengviau. O įgijusi patirties galėsi drąsiai žengti tolyn. Dviese su savo vaikeliu. Kuris žinos, kad jo mama – pati geriausia!

Svarbiausia – nebijok kreiptis pagalbos!

Nesigėdink savo situacijos ir nenurašyk savęs į „Pasidarei – pati kalta“ sąrašą. Pasitikėk savimi. Tuomet ir kitiems nekils abejonių, kad prieš juos stovi ne vargšė likimo nustekenta vieniša motina, o stipri ir besidžiaugianti motinyste moteris.

Motiniška laimė net per nelaimę gali ateiti.

Views All Time
Views All Time
2392
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!