Ankstyvo žinduko naudojimo įtaka žindymo trukmei
Tyrimo metu stebėtos 265 kūdikių motinų poros. Motinos buvo apklausiamos, antrą, šeštą, dvyliktą ir dvidešimt ketvirtą savaitę ir vėliau kas devyniasdešimt dienų iki kūdikis buvo visiškai nujunkomas. Buvo klausima telefonu apie žinduko naudojimą, kūdikio maitinimą, papildomą maistą, žindymo dažnumą, trukmę ir sunkumus. Buvo nustatyta, kad dauguma motinų (68%) pradėjo naudoti žinduką iki vaikui suėjo šešios savaitės. Motinos, kurios naudojo žindukus, linko savo kūdikius maitinti rečiau, ypač antrą ir dvyliktą savaitę. Dvyliktą savaitę motinos, kurios naudojo žindukus, buvo linkusios skųstis, jog žindymas yra nepatogus ir kad joms trūksta pieno.
Tyrimo matu pastebėta tai, kad žinduko naudojimas įtakoja išskirtinio (kai vaikas gauna tik motinos pieną) ir dominuojančio(kai motinos pienas yra kūdikio raciono pagrindas) žindymo trukmę. Motinos, kurios pradėjo naudoti žinduką, linko kūdikius maitinti rečiau, todėl dažniau skundėsi pieno trūkumu. Dauguma motinų efektyviai naudojo žinduką, kad nukreiptų kūdikio dėmesį nuo krūties ir prailgintų tarpus tarp maitinimų. Pastarosios turėjo pasenusį, rigidišką požiūrį į žindymą, o tai didino atstumą tarp motinos ir kūdikio. Šis elgesys savo ruožtu buvo susijęs su padidintu savęs lyginimu su kitomis motinomis ir pasitikėjimo savimi trūkumu.
Tyrimo išvada yra ta, kad žindukas gali būti efektyvi nujunkymo priemonė motinoms, kurios turi aiškius ar numanomus žindymo sunkumus. Žindymo skatinimo kampanijos, siekiančios sumažinti žindukų naudojimą, kaip trumpinančią žindymo trukmę priemonę, gali nieko nelaimėti, jei nebus sutelktas dėmesys į motinos susirūpinimą ir pasitikėjimo ugdymą.
The Effects of early Pacifier Use on Breastfeeding Duration. Cynthia R.Howard, Fred M.Howard, Bruce Lanheard, Elisabeth A.deBlieck, Shirley Eberly, Ruth A.Lawrence. Pediatrics Vol.103 No.3 March 1999.