CONTAX N-1
Pirmieji laimingi pirkėjai laikys rankose brangų pirkinį (vien korpusas kainuos 3500 DM), džiaugsis naujais puikios ergonomikos kontūrais ir ras labai daug pažįstamų bruožų iš ankstesnių CONTAX modelių – visų pirma valdyme. Tai, gamintojų nuomone, leidžia greitai priprasti prie naujo modelio, rodo savotišką kūrybinį tęstinumą.
Reikia iš karto pasakyti, kad šis aparatas visgi daugiau skiriasi nuo ankstesniųjų. Tai autofokusinis modelis su naujos kartos objektyvais, kurie tvirtinami prie korpuso per kitokio dydžio bajonetą, tuomet ankstesni Carl Zeiss objektyvai lyg ir nereikalingi. Tačiau logika sako, kad gamintojas turėtų pasiūlyti perėjimo adapterį, kaip padarė plačiajuosčio aparato objektyvams. Todėl šiuo metu su N1 galima papildomai naudoti 7 didesnio formato fotoaparato objektyvus (tiesa, su tam tikrais apribojimais), o tai leidžia kalbėti apie vientisos sistemos kūrimą.
Pradinis objektyvų rinkinys nėra gausus: viso labo 4 objektyvai ir dar 2 pasirodys artimiausiu metu, bet prisiminkime CANON EOS sistemos kūrimą, kai taip pat buvo pradėta beveik nuo nulio. Carl Zeiss technologinis potencialas ir kitų firmų pamokos, manau, leis naujų objektyvų kūrimą gerokai paspartinti. Taigi šiuo metu turime: 50/1,4 Planarą, 100/2,8 Makro-Planarą ir du zuminius objektyvus: 24-85/3,5-4,5 Vario-Sonarą ir 70-300/4-5,6 Vario-Sonarą. Ruošiami gamybai: 85/1,4 Planarasir 17-35/2,8 Vario-Sonaras. Visi objektyvai, išskyrus Makro, turi USM motorus, gerokai paspartinančius fokusavimą. Ir, be abejo, legendinį T* prašviesinimą, duodantį nuostabią vaizdo kokybę.
Įdomiausia novatoriška idėja – fokusavimo plokštumos “šakutės” originale vadinamos ABC braketingu. Pasirinkus fokusavimo plokštumą, aparatas automatiškai atlieka dar dviejų plokštumų – vienos arčiau, kitos toliau – eksponavimą. Skirtumas tarp šių plokštumų labai nedidelis, bet labai reikalingas dirbant atvira diafragma. Naujovė ir dvejopa automatinio ir rankinio fo-kusavimo sistema tuo pačiu metu. Dirbant autofokusui, nereikia papildomais jun-gikliais pereiti prie rankinio fokusavimo, užtenka ranka pasukti objektyvo fokusavimo žiedą. Tai labai reikalinga funkcija profesionaliam darbui.
Ne mažesnė inovacija – ekraninio vaizdo ieškiklio sukūrimas. Taip, skaitmeniniuose aparatuose prie jo mes jau lyg ir įpratę, bet kad įprastinis fotoaparatas turėtų tokį vaizdo ieškiklį! Be to, jis dirba kaip distancinio valdymo pultas, turi galimybę akivaizdžiai parodyti, kaip keičiasi vaizdo parametrai keičiant eksponometrinius dydžius, nuo spalvoto vaizdo pereiti prie nespalvoto, o didelė ekrano rezoliucija (330 000 pikselių) leidžia tiksliai įvertinti vaizdo kokybę. Šių metų Fotokinoje buvo pademonstruotas ir naujas skaitmeninis CONTAX aparatas – tai N digital, iš pažiūros visiškai panašus į N1, todėl galima teigti, kad CONTAX gamintojas KYOCERA turi strateginį tikslą – sukurti vientisą sistemą, apimančią analoginius ir skaitmeninius aparatus su tarpusavyje panaudojamais moduliais, darančiais sistemą dar efektyvesnę.