Socialiniai tinklai
Socialiniaia tinklai – pats populiariausias internetinis dalykas mūsų gyvenime. Daugelis kartais, net nesusimastome,jog tai ne kas kita, o labai didelė priklausomybė. Kasdien girdime žodį facebook, twitter, kasdien skaitome rodos visiškai bereikšmes žinutes atsikėliau, pavalgiau, važiuoju automobiliu. Kartais galime išgirsti ir kaip vienas vartotojas skundžiasi jog nėra prisijungusių draugų:
Tai kaip žiauru visi mane paliko su kuo susirašinėjau. Tai ką dabar veikt?
Didžiojoje Britanijoje yra žudanti statistika. Socialiniais tinklais nesinaudoja tik kas 10 dvylikos – trisdešimties metų žmogus. Penktadalis i jų praleidžia 3 ir daugiau valandų. Argi tai ne priklausomybė ? O kas būna, kai nėra galimybės prieiti prie socialinių tinklų ? 22 % diena be socialinio tinklo – diena su bloga arba labai bloga nuotaika. Socialinių tinklų priklausomybė yra gana panaši į priklausomybe nuo tabako. Skirtumas tik vienas, vienam laikinai numalšinti reikia cigaretės, o kitam įėjimo į facebook ar twitter.Žiūrėkite, kad jums nebūtų kaip šiame komikse.
Šis komiksas turbūt geriausia atspindi šiandieninę socialinių tinklų padėti mūsų gyvenime.
Neseniai teko skaityti vieno uzdarbis.lt nario gidą kaip užsidirbti su sharecash. Uždarbio būdas labai paprastas, užsiregistruoti one.lt kaip merginai, susirasti kelis vaikinus ir siųsti jiems ero foto iš interneto. Socialiniuose tinkluose gali apsimesti kuo tik nori, gali būti visiškai bet koks žmogus. Gali ištaisyti visus savo kompleksus, blogas savybes. Ši dalyką psichologai apibūdina vienu žodžiu – projekcija. Socialiniuose tinkluose yra turbūt pats svarbiausias dalykas – įvaizdis.Grįžkime prie statistikos. 68 % apklaustųjų nurodė jog socialinio tinklo profilyje yra įdėję savo tikrąją nuotrauka. Likusieji 32 % jog naudojasi kokiu nors avataru be kompleksų.
Facebook – turbūt vienas populiariausių socialinių tinklų. Apie jį rašiau jau labai daug kartų. Daugelis socialinių tinklų turi žaidimus. Imkime facebook, kurio populiariausias žaidimas yra farmville. Manau jeigu kas prieš 10 metų pasakytų, kurk savo virtualų lauką kuriame sodink bulves ir kitus augalus palaikytų tave visišku durneliu. Kodėl tokie laiką švaistantys žaidimai yra žaidžiami ? Kodėl į juos investuojama labai daug pinigų ? Manau atsakymas nėra sudėtingas, noras aplenkti draugą. Nebus draugų – nebus laiką švaistančių žaidimų. Žmonės labai mėgsta dalyvauti visokiose apklausose, kur lygina savo atsakymus su kitų žmonių. Kur geriausia gyventi ? ir panašios apklausos susilaukia labai daug vartotojų, o kodėl ? Jeigu apklausą padarė mano draugas privalau ir aš. Socialiniai tinklai yra tapę mada. Jie figūruoja, net ir filmuose, kai norima perteikti žmogaus gyvenimo savybes. Kuo toliau, tuo socialiniai tinklai labiau valdys, visgi vieną dieną bus dar vienas evoliucijos etapas, kuris visus pasaulio žmones nublokš į naują sferą.