Smalsūs žmonės nežino žodžio “nuobodulys”
Leisk paklausti, kiek kartų per dieną pasakai, pagalvoji “man nuobodu”? Per savaitę, mėnesį? Kuo daugiau kartų šie kartūs žodeliai išsprūsta pro tavo lūpas, tuo nuobodesnė persona esi. Dažniausiai, kai pasakome, kad mums nuobodu, reiškia, kad esame pavargę ir nieko doro nenorim veikti (viskas gerai, būna ir taip), arba tingime pamąstyti, ką galėtume nuveikti. Taigi, noriu pareikšti, kad nuobodžiavimas yra ne kas kita, kaip tinginystė. Tingėti yra įprotis, blogas įprotis, o tokiais įpročiais reikia atsikratyti. Geriausias būdas – skatinti opoziciją – smalsumą. Keturi dalykai, kuriais vadovaujasi smalsus žmogus:
1. Klausk savęs, bandyk suvokti reiškinių atsiradimo priežastis. Kodėl dangus mėlynas? Kodėl aš turiu taip elgtis? Kaip galiu uždirbti x pinigų sumą? Smalsūs žmonės klausia, o kas klausia, tam ir atsakoma.
2. Pažvelk už savo kasdienio pasaulėlio ribų. Man tai padaryti padeda knygos: su viena nukeliauju į saulėtąjį Egiptą, su kita į Japonijos viduramžius. Skaitai tiktai auto, moto žurnalus? Pabandyk atsiversti ką nors apie sodinynkystę. Sakai nepatiks? Pirma pabandyk, o po to sakyk.
3. “Mokytis man patinka, aš mėgaujuosi visu mokymosi procesu” – kartok tai kaskart, kai tik pagalvoji, jog mokytis yra kančia. Tik teigiamas nusiteikimas leis tau lengvai, natūraliai, be didesnių pastangų priimti naujas žinias. O smalsus žmogus nuolat pildo savo žinių bagažą.
4. Būk atviras. Išgirdai kažką naują, nesuprantamą ir iškart galvoje toptelėjo “man tai nepatinka” – blogas signalas! Nebijok naujų dalykų, nebūk kategoriškas nei sau, nei kitiems. Tik būdamas atviras išliksi smalsus ir lankstus.
Smalsūs žmonės yra įdomūs žmonės. Būk ir tu vienas iš jų.