2000 m. gegužės 5 d. įkurtas elektroninis (ISSN) leidinys – mokslui, švietimui, pramogoms ir gyvenimiškoms aktualijoms skirtas portalas www.straipsniai.lt, kovojantis su kasdienine rutina, ne tik stebintis, bet ir aprašantis visas valdžios,korumpuotų valdininkų daromas blogybes – kyšininkavimą, žemės grobstymus, piktnaudžiavimus savo užimama padėtimi.
Šiandien portale paskelbta virš 15000 straipsnių ir naujienų, pateiktų lietuvių, anglų kalbomis ir rusų kalbomis. 2400 teminių straipsnių rubrikų jau sukūrėme. Straipsniai.lt interneto vartai tai lietuviškosios Vikipedijos alternatyva. Čia gausu rubrikų įvairiomis temomis, nes viskas buvo kuriama taip, kad kiekvienos srities specialistas – mokytojas, programuotojas, verslininkas, moksleivis ar studentas, tie, kuriems rūpi jaunimo narkomanijos, nusikalstamumo problemos ir jų prevencija ar žmonės, tiesiog norintys turiningai praleisti savo laisvalaikį, sužinotų kažką nauja, rastų tai, ko ieškojo. Svetainę aplankė jau 74 šalių internautai.
Operatyviai bendraujant su lankytojais ir reaguojant į jų poreikius, svetainė nuolat pildoma nauja medžiaga,
bendradarbiaujame su įdomių straipsnių, idėjų ir svetainių autoriais, padedame įgyvendinti jų idėjas ir vertiname kiekvieno, prie to prisidėjusio, įnašą. 1280 autorių straipsnius jau paskelbėme. Nemaža lankytojų dalis – moksleiviai, studentai, todėl noriai publikuojame ir jų rašinius, bei kūrybą. Skelbiame įvairių autorių poeziją ir dainų tekstus.
Pateiktų straipsnių necenzūruojame ir neredaguojame. Cenzūra būdinga totalitariniams režimams, siekiantiems kontroliuoti informaciją, patenkančią piliečiams per masinio informavimo priemones. Straipsniai.lt tinklalapis – be cenzūros.
Žodžio laisvė yra galimybė laisvai ir be cenzūros reikšti savo įsitikinimus, pažiūras, mintis. Ji yra neatsiejama nuo šiuolaikinės demokratijos sampratos, ją garantuoja visų demokratinių valstybių įstatymai. Straipsniai.lt – už žodžio laisvę! Žodžio laisvė tiek pat svarbi, kiek ir laisvė gyventi, kvėpuoti grynu oru, ir kitos pagrindinės žmogaus laisvės. „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti“, – taip yra skelbiama LR Konstitucijos 2 skirsnio 25 straipsnyje. Esami laisvi ir nepriklausomi – todėl skelbiame įvairias, kartais labai kontraversiškas nuomones.