10 būdų prarasti bendradarbių draugystę
Tuomet, kai bosas tau negaili aštrios kritikos arba tuomet, kai susimauni ruošdama metinę organizacijos veiklos ataskaitą, užjaučianti bendradarbio šypsena ar draugiškas žvilgsnis suteikia jėgų – esi pasiruošusi iškęsti net pačią bjauriausią dieną darbe.
Žinoma, kolegų palaikymo gali tikėtis tuomet, jei ir pati esi taktiška ir supratinga bendradarbė. Manai tokia esant? Neskubėk! Žvilgtelėk į žemiau išvardintas “niekšybes” ir pridėjus ranką prie širdies pasakyk, jog to nedarai. Tuomet drąsiai galėsi vadinti save tobula kolege.
1. Visuomet spusteli “Atsakyti visiems” mygtuką.
Neapsunkink savo kolegų darbo kaskart atsakydama visiems elektroninio laiško gavėjams, nors iš tiesų tavo tekstas skirtas tik vienam asmeniui. Kolegas gali piktinti ir lavina persiunčiamų laisvalaikiui skirtų žinučių (išmintingų žodžių, laimės receptų ar juokelių).
2. Kartini bendradarbių gyvenimą nemaloniais maisto kvapais.
Gali būti pati geriausia kolegė, bet jei nuolat atsineši nemalonaus kvapo maisto, netruksi pastebėti, kad visi tavęs ima šalintis. Galbūt įtarsi, kad naudoji prastą dezodorantą, tačiau greičiausiai kalta bus mikrobangų krosnelėje pašildyta žuvis ar virtų kiaušinių kvapas.
3. “Skoliniesi” kolegų laikraščius ir žurnalus.
Jei pamatei ant kolegės stalo naują “Laimos” žurnalo numerį, bent jau pasidomėk, ar ji spėjo jį pavartyti, užuot čiupusi jį į savo rankas. Dar blogiau, jei pasiskolinusi žurnalus ar laikraščius, nuolat pamiršti juos grąžinti. Nepatingėk ir nusipirk viliojantį leidinį spaudos kioske arba pasiskolink tuomet, kai draugė jį perskaitys.
4. Tau būtina tarti paskutinį žodį.
Kai su kolegomis nori ką nors išsiaiškinti, būtinai išsakyk savo nuomonę ar poziciją, tačiau nesistenk, kad tai visuomet vainikuotų diskusiją.
5. Kiekvieną dieną kvieti bendradarbius į pasitarimą.
Išmok atskirti, kada ir kokius kolegas būtina kviesti į susirinkimus. Jei pernelyg dažnai šauki kolegas pokalbiui, atrodai nesavarankiška ir savanaudiška, kadangi gaišti kitiems brangų laiką.
6. Nekontroliuoji savo kompiuterio kolonėlių garso.
Iš tiesų turėtum išsiaiškinti, ar tavo kolega neprieštarauja muzikos klausymui ar garsinės medžiagos žiūrėjimui – žinių tarnybos pranešimai, sklindantys iš tavo kompiuterio garso kolonėlių, kolegą gali varyti į neviltį.
7. Girtauji darbe.
Jei apgirtusi imsi painioti žodžius ir nusikalbėti, dar blogiau – griuvinėti, kolegos greitai nustos tave gerbę.
8. Itin ilgai pietauji.
Su bendradarbiais retkarčiais užsisėdėti ilgėliau kavinėje išties smagu, tačiau dvi valandas vietoje vienos trunkanti pertrauka greitai ims erzinti kitus darbuotojus, ypač jei bandysi išsmukti tuomet, kai nėra viršininko.
9. Kvieti viršininką ginčuose atlikti teisėjo vaidmenį.
Natūralu, jog retkarčiais susivaidiji su kolegomis, tačiau susilaikyk nuo minties pasikviesti viršininką, kuriam tektų užduotis išspręsti jūsų ginčą. Sukis iš padėties pati – įgysi ne tik savarankiškumo, bet ir naudingos patirties.
10. Vengi darbuotojų vakarėlių.
Ne visiems patinka dideli susibūrimai ir pasilinksminimai, tačiau kaskart ignoruoti bendradarbių šventes – ne pats geriausiais tonas. Jiems gali pasirodyti, kad esi prieš juos nusiteikusi. Be to, prarandi progą užmegzti glaudesnius ryšius, kurie tau gali būti ne tik naudingi, bet ir įdomūs.