Minsko centre stovi moderni biblioteka, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliuotekos analogas. Pavadinta ji Frančesko Skorinos vardu, o kukli atminimo lentelė byloja, jog pastatyta ji Baltarusijos Prezidento Aleksandro Lukašenkos valia. Už 1,5 euro galima liftu pasikelti ant 23 aukštų bibliotekos stogo ir apžvelgti Baltarusijos sostinę nuo čia įrengtos apžvalgos aikštelės. Jeigu ne kur – ne – kur besimatantys pravoslaviško stiliaus bažnyčių bokštai, vargu ar atspėtumėm, jog esame potarybinės slaviškos respublikos sostinėje. Šiuolaikinis Minskas greičiau primena modernų Centrinės Europos miestą.

Juolab, kad tiesiai priešais Frančesko Skorinos biblioteką, moderniame bebaigiančių statyti dangoraižių kvartale, apie tai ant suolelio mes galime pamąstyti kartu su bronziniu Pablu Picasso…

apie kadaise buvusią galingą bendrą LDK valstybę, apie gerai gyvenančius, bet amžinai nepatenkintus jos gyventojus…apie godumą, išdavystes…apie meilę žmonėms ir patriotizmą. Ne tik apie kubizmo stilių mene.

Saugumas, žmonių draugiškumas ir nuoširdumas, modernumas ir – prieinamos kainos. Ko gero, čia būdingiausi šiuolaikinio Minsko bruožai. Šviesus įspūdis, malonūs prisiminimai.

Žvilgsnis nuo bibliotekos stogo.
Minskas.
2018 08 06.
Kazimieras Juraitis


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
53
Views Today
Views Today
1
0 0