Teorijos kūrimas prasidėjo 1992 m., kuomet 18-metis Balys Mituzas (linkolno tipas), kuris tuo metu labai domėjosi antropologija, žmogaus asmenybės tipologija bei Socionika, pradėjo kurti savo paties asmenybės tipologijos sistemą, kuri būtų paremta žmogaus veido struktūra. Teorinio žmogaus smegenų analizavimo proceso metu jis pradėjo pastebėti sąryšį tarp kaukolės proporcijų ir smegenų struktūros. Netrukus socionikos ir MBTI tipologijų idėjos buvo visiškai atmestos kaip neturinčios jokio materialaus ar biologinio pagrindo ir pilnas dėmesys buvo sutelktas į smegenų struktūros ir jos ryšio su psichologiniu žmogaus elgesiu bei intelektu studijavimą. Jis taip pat paskatino savo brolį Liutaurą Mituzą (darvino tipas) prisijungti prie šio tyrinėjimo.

Tipų teorija yra unikali biopsichologinė tipologija. Ji suteikia geresnį mūsų visuomenės socialinių, evoliucinių ir psichologinių realijų suvokimą. Taip pat teorija gali pagelbėti kuriant santykius ir duoda įžvalgos kaip suformuoti harmoningai veikiantį kolektyvą. Mes laikome žmogaus tipų teoriją esant vienintele tikrai naudinga žmogaus tipologija, nes ji turi objektyvius matus nustatyti psichologinį tipą (kai tuo tarpu kitos teorijos remiasi ant abstraktaus, subjektyvaus ar net mistinio pagrindo, todėl dažnai pateikia rezultatus, kurie primena horoskopus).


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti: Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka”, jei turite omeny kažką konkrečiai, nurodykite, kam. Ačiū . Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911, PayPal: kazimieras.juraitis@gmail.com

Views All Time
Views All Time
25
Views Today
Views Today
1
0 0