2018 m. rugsėjo 26 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Tarptautinių teismų sprendimų nevykdymas – grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo buvęs Seimo narys Audrius Nakas ir publicistas Juozas Ivanauskas.

Jos metu aptarta padėtis ir pateiktas pasiūlymas Seimui dėl skubaus 2011 m. sausio 11 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo byloje Paksas prieš Lietuvą įvykdymo, nekeičiant LR Konstitucijos.

Taip pat priminta 2018 m. liepos 26 d. Jungtinių Tautų Organizacijos Žmogaus teisių komiteto (JTO ŽTK) baigiamosiose pastabose privalomo nurodymo Lietuvai įgyvendinimo būtinybė.

Pranešėjų nuomone, Lietuvos Respublika atvirai ir viešai neigia tarptautinę teisę, taiko dvigubus standartus skirtingiems Respublikos Prezidentams, diskredituoja mūsų valstybę, nevykdo tarptautinių įsipareigojimų, demonstruoja Lietuvos piliečiams, kad galima nevykdyti teismo sprendimų.

Sąmoningas tarptautinių mūsų valstybės įsipareigojimų nevykdymas kelia grėsmę Lietuvai sulaukti ne tik tarptautinių sankcijų, bet ir būsimų Respublikos Prezidento ir Seimo rinkimų teisėtumui.

Pranešėjai kviečia būsimus Respublikos Prezidento rinkimų dalyvius kuo skubiau pasakyti savo nuomonę ir imtis veiksmų sprendžiant šią problemą, kuri yra ir šių rinkimų teisėtumo klausimas.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
102
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!