Dvarų padėtis Lietuvoje apverktina. Jie masiškai nyksta, o tų, kuriuos įsigyja nauji šeimininkai, atstatymas labai suvaržytas neprotingais draudimais.

Kadaise dvarai vaidindavo kultūrinių centrų vaidmenį. Saldutiškių dvarui šia prasme pasisekė. Nes jį įsigijo Arūnas Svitojus, didelis kultūros paveldo puoselėtojas ir dvaro, kaip aplinkinės gyventojų bendruomenės gyvenimo centro, idėjos puoselėtojas.

Naujasis Saldutiškio dvaro savininkas mano, jog Lietuvos ateitis už 70 metų priklauso nuo to, kokius pagrindus padėsime tai ateičiai šiandien. Privalome kurti Lietuvos ilgalaikės, kuo tolimesnės ateities Viziją. Ir pagal tą Viziją turi būti daromi šiandieniniai politiniai sprendimai, o ne pagal trumpalaikius, dažnai vienkartinius mažareikšmius poreikius ir siaurų visuomenės grupių interesus.

Beje, tvarkydami dvarą, naujieji šeimininkai rado daug istorinių reliktų, dokumentų. Tarp jų – Belvederio pienininkystės technikumo absolventų Smetonos valdymo laikotarpio laidos baigimo nuotrauką. O bene egzotiškiausias radinys – 100 metų senumo kareivio laiškas, užkritęs į sunkiai pasiekiamą vietą ir atrastas tik dabar…

Saldutiškio dvarui pasisekė.
Arūnas Svitojus.
2017 10 27

Views All Time
Views All Time
124
Views Today
Views Today
1
0 0