00:45 Eilinis KGB skandalas. Desovietizacijos klausimas. „Bolekas“ Lenkijoje, KGB Čekoslovakijoje.

10:50 Spectarnybų veikla ir WCI istorija Lenkijoje. Broliai Kačinskiai šią tarnybą likviduoja 2006 metais. Kodėl?

14:25 Sukako 95-eri metai nuo tos datos, kai Lietuva pradėjo administruoti Klaipėdos kraštą. Anuometinė geopolitinė situacija, Antantė ir Versalio sutartis.

20:15 Seimas susidomėjo visuomeniniu transliuotoju LRT. Privačios kompanijos monopolizavo politinių laidų sklaidą. Visuomenė informacine prasme yra skurdinama ir kyla pavojus jos egzistencijai.

24:00 Realistai, svajokliai ir svajonių pardavėjai. Organizacijos Rand Corporation (JAV) išvada – nyksta Tiesa, nuomonės pateikiamos kaip faktai.

30:47 Prancūzija Naujus Metus sutiko masiniu automobilių deginimu – „Svajoklių“ politikos rezultatas. Orbanas Vengrijoje – realistinės politikos pavyzdys. Čekijoje nežymia persvara laimi realistas Zemanas. O Vokietija formuoja vyriausybę, eidama „Svajoklių“ keliu ir nesunku suprasti, kuo visa tai baigsis.

34:12 Turkija Sirijoje pradėjo karinę operaciją „Alyvmedžio šakelė“. Dėl to atsirado įtampa tarp dviejų NATO sąjungininkiųTurkijos ir JAV, nes jos Sirijoje turi priešingus interesus.

36:40 Švedijoje pasirodė autobusai be vairuotojų.

38:20 Lenkijoje prisiekė nauja vyriausybė be „prolenkiškų“ ministrų Antoni Macerevič ir Vitold Vaščykovskij. Lenkijos Seimas uždraudė „Banderos propagandą“, Volynės žudynių neigimą. Todėl netikėtai įsiplieskė greit besivystantis konfliktas su Ukraina. Priimtas dar vienas įstatymas, nukreiptas į žmones, kurie „kaltins lenkus prisidėjus prie holokausto“. Dėl šito protestuoja Izraelis.
Užblokuota daug lenkiškų „protautinių“ jutube (youtube) kanalų.

44:29 Visuomenės kiršinimas be ribų vyksta per taip vadinamą „meną“. Varšuvoje prieš metus įvyko spektaklio „Kliontva“ (Prakeikimas) premjera. Spektaklio metu buvo rodomos šlykčiausios sekso scenos su popiežiumi Jonu Pauliumi, o po jo aktorius rinko pinigus Kačinskio žudikui nusamdyti. Vienoje
Belgijos bažnyčioje eksponuojama nukryžiuota karvė.
47:49 Amedėjo Modiljanio darbų parodoje Genujoje metu išaiškėjo, jog iš 21 eksponuojamo paveikslo 20 – klastotės.

48:50 Transgenderių judėjimo naujienos. Bendri baseinai, tualetai. Neseniai buvusi vyru boksininkė Fallon Fox sėkmingai triuškina savo varžoves bokso ringe.

51:29 Rusų sportininkų istorijos epopėja Olimpinėse žaidynėse. Daugelis sutinka su viskuo, kad tik dalyvauti Olimpiadoje.

53:53 Sausio 26 d. Australija mini Australijos dieną. Mat 1788 m. sausio 26 d. buvo įkurta pirmoji britų kolonija Australijoje.

57:10 „Mee Too“ judėjimo banga atsirito iki Lietuvos. Tarana Burke, šio judėjimo organizatorė, susilaukė kuklaus pasipriešinimo iš 100 Prancūzijos moterų su Catherine Deneuve priešakyje.

01:01:28 Trampo prezidentavimo metinių proga išleista knyga „Ugnis ir įtūžis“ (Fire and Fury). Knygoje, visiškai ištrinant ribą tarp realybės ir pramanų, aprašinėjamas Trampo gyvenimas Baltuosiuose rūmuose. Trampas savo Twiteryje pasivadino „stabiliu genijumi“. Į tai suskubo reaguoti karikatūristai. Į vieną į JAV prezidento repliką Meksikos prezidentas atsako vulgariais epitetais. Pasaulinė spauda iš Trampo visuotinai tyčiojasi, o viską vainikuoja Gugenheimo muziejaus pasiūlymas vietoj prezidento pasirinkto Van Gogo paveikslo verčiau pasistatyti kitą eksponatą – auksinį unitazą „Amerika“.

01:06:30 Trampas mažina mokesčius įmonėms. Į JAV grįžo Apple.

01:07:50 The Wall Street Journal paskelbė straipsnį apie pensijų fondų problemas JAV. Turinys ir skaičiai stebėtinai panašūs į mūsų praeitos laidos turinį ir skaičius.

01:09:10 Trampas įvedė importo mokestį kai kuriai importo produkcijai. Jis tęsi savo rinkiminius pažadus ir siekia sugrąžinti gamybą į JAV. Sankcijos prieš Rusiją ir trečiąsias šalis.

01:15:20 Lietuvoje nuo sausio 1d. atsirado 2 regionai – Vilniaus ir Šiaurės Vakarų. Tai Europos Sąjungos Regionų Politikos rezultatas. Tikslas – suskaldyti visą Europą į regionus, nesusijusius su valstybėmis.

01:17:59 Altiero Spinelli manifestas. Altiero Spineli – Italijos Kumunistų partijos partijos narys, išmestas iš jos 1937m. už trockizmą. Ištemtas į Ventoteno salą, kurioje 1941m. parašo „Ventoteno Manifestą“, t. y. pokarinę programą Europai. Jo įkurta Federalistų Unija turi atstovus visose Europos Sąjungos valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje (vadovas Petras Auštrevičius). Altiero Spinelli 1970-1976 m. buvo ES komisaras. Į ES parlamentą jis patekdavo per Italijos Komunistų partiją. Jo iniciatyva 1984 m. ES parlamentas priėmė pirmą ES Konstitucijos projektą, bet šis projektas nebuvo patvirtintas. Mirė politikas 1986 metais.

2010 m. ES parlamente įkurta Spinelio grupė. Spineli manifestas įvardinamas kaip ES ideologinis pamatas. Šis manifestas įdėtas į Baltosios knygos dėl Europos ateities 1-ąjį puslapį.

Baltoji knyga dėl Europos ateities: nuoroda.

 

Views All Time
Views All Time
122
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!