Prieš stojant į Europos Sąjungą 2003 04 07 LTV organizavo specialą laidą “Stojant į Europos Sąjungą”. Ši diskusija organizuota laidos “Paskutinė kryžkelė” formate, ją vedė Raigardas Musnickas ir Rytis Juozapavičius.

Tema: Narystės ES poveikis šalies ekonomikai. Lyginant su šiandienos politinėmis laidomis, jaučiamas bandymas sudaryti laisvę reišti visiškai priešingas nuomones.

Diskusijos dalyviai pasidalino į dvi viena kitai prieštaraujančias grupes. Už stojimą į ES ryškiausiai pasisakė Kazimiera Prunskienė, išvadinusi prieštaraujantį oponentą Rolandą Paulauską “demagogu”, Viktoras Uspaskich, Algirdas Paleckis ir kt.. Šios grupės argumentai daugiau deklaratyvūs, panašūs į tikėjimą, jog “bus geriau”.

Įdomi politologo Giedriaus Šarkano replika, kurią vargu ar galėtume išgirsti šiandien – agituojant uš stojimą į ES naudojame pigūs propagandiniai triukai, kad “stoti į ES, vadinasi, eiti į Europą”. O iš tiesų juk mes esame pats Europos centras, todėl naudojimas tokių nešvarių technologijų iškreipia esmę.

Prieštaraujančios grupės ryškiausias oponentas – Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas Paulauskas. Jis bandė ES propagandistus priremti loginiais argumentais, o pagrindinis leitmotyvas – “stebuklų nebūna”, ir kai propaganda už ES tvirtina, jog “už 1 litą gausim 3”, būtina nurodyti tokio finansavimo motyvaciją ir šaltinius. Kai propagandistams nepavyko paaiškinti nei vieno, nei kito, viską apibendrino profesorė Kazimiera Prunskienė, vietoje argumentų tėškusi “jūs demagogas”. Rolandą Paulauską ryškiai palaikė Marius Kundrotas.

Verslininkas Albertas Koviera pateikė kone pranašišką istoriją, perpapasakotą iš savo senelio apie sužlugdytą aludarį nuo Žagarės. Istoriją apie rinkų ir gamybos perėmimo technologijas. Šią istoriją būtų galima vadinti tiksliu įvykių scenarijumi, kaip buvo iš pradžių perimtos, o paskui sunaikintos ištisos pramonės šakos, Lietuvai jau įstojus į Europos Sąjungą.

Views All Time
Views All Time
162
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!