Ką tik (2017 m. gruodžio 11 d.) suėjo 100 metų, kai Tautos Taryba pasirašė Nepriklausomybės Deklaraciją. Po kelių mėnesių, t. y. 1918m. vasario 16-ą – buvo pasirašyta kita deklaracija tokiu pačiu pavadinimu. Kuo jos viena nuo kitos skiriasi? Pirmoje deklaracijoje buvo įrašyta “amžina draugystė su Vokietija”, antroje – to priesako nebeliko.

Tuo metu Lietuvos valstybės, kaip tokios, nebuvo. Buvo tik didžiulis noras ją atkurti. Gyventojai daugiausiai gyveno kaimuose, Vilniuje lietuviai sudarė vos 2 procentus, Klaipėdos kraštas priklausė Vokietijai.

Ir dabar, praėjus 100 metų, mes galime tvirtinti, jog turime daugiau, negu anuomet turėjome. Tačiau juk tai, ką gavome, taip pat galima ir prarasti. Nes tai nėra duotybė amžiams. O praradimai ir laimėjimai visuomet priklauso nuo mūsų sprendimų, kurie gi priklauso nuo to, ar teisingai vertiname aplinkybes.

Antrąjį valstybingumo šimtmetį pasitinkame Europos Sąjungoje, kuri ženkliai riboja mūsų suverenitetą. Tačiau ES taip pat nėra stabilus, amžinas darinys. Štai Didžioji Britanija iš jos pasitraukė. Vyksta milžiniškas geopolitinis konfliktas tarp JAV, Kinijos, Rusijos, Europos Sąjungos. O Lietuvą stengiasi paversti aktyvia konflikto tarp Rytų ir Vakarų zona. Lietuvos politikai dažniausiai savo sprendimuose mėgdžioja blogiausius – Ukrainos, Gruzijos politikų elgesio pavyzdžius. Pas mus veikia ne vienas „Saakašvilis“, kuris patikėjęs melagingais pažadais, ne tik savo šalį įstūmė į bėdą, bet tą klaidingą politiką tęsia ir kaimyninėse šalyse.

Mums būtų daug geriau, jog Lietuva būtų ne karo, o taikos zona. Tačiau bėgiai jau nutiesti ir traukinys važiuoja.

Turinys:
00:55 Nepriklausomybės Deklaracijos 1917 m. gruodžio ir 1918 m. vasario mėnesiais. Kuo viena nuo kitos skiriasi. Lietuvos valstybė anuomet ir dabar.
04:35 Lietuvos valstybingumas Europos Sąjungoje. Kuo suverenitetas skiriasi nuo valstybingumo. Europos Sąjungos raidos tendencijos.
09:42 Pasauliniame geopolitinis konfliktas ir Lietuvos elgesio modeliai.
17:55 Kodėl trūksta diskusijų Lietuvos žiniasklaidoje. Trampo santykiai su žiniasklaida JAV.
23:57 Buferinės Taikos Zonos tarp Rytų ir Vakarų idėja. Kaliningrado demilitarizavimas.
24:50 Ukrainos ir Gruzijos pavyzdžiai, kai dėl neteisingo situacijos suvokimo nukenčia valstybės. Michailo Saakašvilio fenomenas ir Lietuvos „Saakašviliai“. Nino Burdžanadzės liudijimas.
28:50 Ar įmanoma kažką pakeisti. Lenkijos ir Suomijos elgesio pavyzdžiai prieš II-ąjį Pasaulinį karą.

Views All Time
Views All Time
146
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!