Smuikininkė Lina Uinskytė su Gintaru Lunskiu aptaria esmines šiuolaikinės muzikos problemas. Iš esmės šiuolaikinė muzika dabar primityvinama. Kiekvieną kūrinį, nors jis atliekamas ir labai techniškai, galima “sužeisti”. Reikia “įdėti” labai daug jausmų, kad kūrinys suskambėtų taip, kad “užkabintų” ne tik klausytojo dėmesį, bet ir širdį.

Lina dėsto Italijoje. Muzikos mokymo lygis visame pasaulyje dabar smunka. Kompiuteriams įsigalėjus visame pasaulyje, mokymo procese išmetami daug kantrybės, vargo reikalaujantys elementai. Kuriant šiuolaikinę muziką, nesilaikoma tradicinių harmonijos taisyklių.

Muzikos atlikėjų pasaulyje keroja didžiulė korupcija. Už garsias koncerto sales mokami didžiuliai pinigai. Kaip atsvara tam kuriasi įvairios muzikų asociacijos, kurių renginiuose gali groti labai įvairaus lygio atlikėjai, bet bendras programinis lygis taip pat smunka.

Įdomi žinia ta, kad lyginant su kitomis šalimis , Lietuva kultūrą dar labai remia. Yra valstybių, kuriose muzikos pasaulis apskritai paliktas likimo valiai.

Linos profesionalus muzikinis gyvenimas prasidėjo Sicilijoje, kur ji praleido 15 metų. Dabar ji gyvena ir dirba Italijoje.

Lina Uinskytė pas Gintarą Lunskį.
2018 04 02.
PressJazz TV

Views All Time
Views All Time
184
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!