Pereiti prie “Laimės ekonomikos” vienu ypu vargu ar įmanoma. Pagrindinis šios ekonomikos principas: laimingas žmogus yra socialinė ir ekonominė vertybė, nes daugiau sukuria ir yra pilietiškesnis. Iš to seka, kad laimingtų žmonių visuomenė turtingesnė. Visuomenės laimės lygis matuojamas laimės indeksu, tam jau paruoštos metodikos, kurios įvairiose šalyse daugiau ar mažiau jau taikomos. Taigi turime matą, kurį galima siekti su įvairiais politiniais sprendimais ir veikmais.

Na, o pagrindinis svertas, kad padidinti laimės indeksą visuomenėje, bus siejamas su pinigais. Iš kur jų gauti? Viešoje erdvėje svarstomi tik du apmokestinimo modeliai. Vienas – kai visi visuomenės nariai apmokestinami vienodai. Kitas – taip vadinamas progresyvus apmokestinimas, kai didėjant pajamoms, didėja mokesčiai.

“Laimės ekonomikoje” siūlomas kitas kelias. Kai ženkliai apmokestinamas itin didelis turtas. Paprėžtina sąvoka ITIN DIDELIS TURTAS. Tai yra turtas, neskirtas vartojimui. Jis skirtas valdymui. Dabar 10 procentų planetos gyventojų valdo 30 procentų visos žemės turto. Jei tendencijos nepasikeis – iki 2050-ųjų valdys 70 procentų. Toks valdymo principas neefektyvus ir kas keisčiausia – nesuteikia laimės patiems to turto valdytojams.

Views All Time
Views All Time
133
Views Today
Views Today
1
0 0