Šių metų liepos 26 d. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas paskelbė Baigiamąsias išvadas Nr. CCPR/C/LTU/CO/4, kurių 27 ir 28 punktais įpraigojo Valstybės saugumo departamentą nedelsiant panaikinti visus Grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašus.

Ryšium su tuo jau pradėjome rašyti pareiškimus VSD direktoriui Dariui Jauniškiui su reikalavimu pašalinti visus su tuo sprendimu susijusius duomenis.

Priminsim įvykių istoriją.

2015 m. vasario mėn. VSD paskelbia, kad signataras Rolandas Paulauskas įkūrė grėsmę keliančią organizaciją “Mūsų Gretos”, kurių nariai kuria filmus, o per jutube kanalą skleidžia “prorusiškas ir antivakarietiškas” tiesiogines laidas “Naktigonės kitaip”. Puslapyje apie terorizmą patalpinta Kazimiero Juraičio nuotrauka. Kadangi “Naktigonės kitaip” tiesiogiai buvo rodoma tik per Kazimiero Juraičio jutube kanalą,VSD vienareikšmiškai nurodė šį asmenį kaip pagrindinę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Po mėnesio, 6 val. ryto, vienu metu Lietuvoje pradėtos masinės kratos, kuriose dalyvavo virš 50 pareigūnų.

Tiek “Mūsų Gretų”, tiek signataro Rolando Paulausko vardas buvo minimas ir kituose VSD dokumentuose vėliau.

“Mūsų Gretos” buvo buriamos pagal signataro Rolando Paulausko suformuluotas pažiūras. Vėliau šios neformalios organizacijos nariai įstojo į Lietuvos Liaudies partiją, kad dalyvauti rinkimuose į LR Seimą. Tuomet VSD ir Lietuvos Liaudies partiją įvertino kaip keliančią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Akivaizdu, kad tiek visi “Mūsų Gretų” nariai, dalyvavę ar nedalyvavę rinkimuose per LLP, tiek Kazimiero Juraičio kurtų filmų dalyviai patyrė žalą, ką ir konstatavo Žmogaus Teisių Komitetas prie Jungtinių Tautų Organizacijos.

Laikas reikalauti kompensacijos už patirtą žalą, ką ir raginu daryti.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
67
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!