Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

– Pastaruoju metu laisvai liejasi įvairiausi kaltinimai tiek Rusijai, tiek ir Kinijai. Kodėl taip yra? Pirmiausia todėl, kad yra labai aiškūs pareiškimai iš Rusijos, Kinijos ir ES pusės, kad jie bandys atsiplėšti nuo dolerio. Dar prieš pusmetį buvo sunku įsivaizduoti, kad susirinkę ES ministrai svarstys, kaip čia apgauti Jungtines Valstijas prekyboje su Iranu, o ponas Boltonas iš užjūrio grasins, esą aš viską matau ir tuoj gausite į sprandą… Žiūrėkite, kaip staiga atsibudo ponas Junkeris, pareiškęs: esą štai koks absurdas, mes 80 proc. naftos perkame ne iš Amerikos, o mokame vis tiek doleriais… Taip, absurdas, bet kur jis buvo anksčiau? Ar jis to nežinojo?

Tie, kurie realiai JAV kontroliuoja visus procesus, puikiai supranta, koks yra dolerio vaidmuo pasaulyje ir reikšmė Amerikos ekonomikai. Doleris yra svarbiausia JAV eksporto prekė ir jo atsisakymas kelia grėsmę Amerikos dominavimui bei gerovei likusio pasaulio sąskaita. Deja, didžioji dalis žmonių to iki šiol nesupranta, nors šioje srityje jau vyksta tikras karas. Pyrago dalybos darosi vis aršesnės. Tas pyragas yra vienas visiems pasaulio gyventojams ir jeigu kažkas valgo daugiau, kitiems lieka mažiau. Tie, kuriems visą laiką lieka mažiau, šiandien jau nenori tuo tenkintis. Dėl to ir vyksta tas geopolitinis konfliktas, kuriame dalyvauja keturi žaidėjai – JAV, ES, Rusija ir Kinija.

Kaip ir prieš kiekvieną karą, pirmiausia yra dehumanizuojamas priešas. Tai yra standartinė procedūra, taikoma prieš bet kurį karinį konfliktą: priešas paverčiamas baisiu, atgrasiu, bjauriu, nes tik tada galima pakelti savo visuomenę karui su šituo priešu. Bet baisiausia, ko taip pat nenori suprasti mūsų karo entuziastai, kad kariniai veiksmai vyks mūsų teritorijoje. Jungtinių Valstijų karinėse doktrinose yra atvirai naudojami tokie žodžiai, kaip „Europos karo teatras“, „pafrontės valstybės“, kurios atviru tekstu išvardijamos – tai mes ir mūsų kaimynai.

Jungtinės Valstijos yra didžiulėje bėdoje, nes dolerio paplitimo arealas mažėja, o juk viskas ant jo platinimo laikėsi. Dabar kiekvieną dieną mus pasiekia informacija: štai jau turkai perka grūdus ne už dolerius, ES sudaro kažkokį machinacinį planą, kaip apeiti dolerį ir toliau prekiauti su Iranu ir t.t. O JAV skola per paskutinius finansinius metus išaugo daugiau, nei trilijonu dolerių. Skolos augimo dinamika yra didesnė net negu valdant B.Obamai, o tais laikais skola padvigubėjo. Todėl aš visą laiką keliu tą patį klausimą: ar būtų JAV tokioje dominuojančioje padėtyje, jeigu negalėtų spausdinti ir platinti po pasaulį savo dolerių? Štai ir visas atsakymas…

2018 10 06 Žurnalistas Ričardas Čekutis „RESPUBLIKA“


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka”, jei turite omeny kažką konkrečiai, nurodykite, kam. Ačiū .
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
56
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!