Po pirmo mūsų reportažo apie įspūdžius iš Baltarusijos pasipylė komentarai: kurgi žadėti filmai apie Baltarusiją?

O reikalas tas, kad nebuvo kada jų montuoti, nes vos porą dienų pabuvęs Lietuvoj, vėl turėjau išvažiuot į Baltarusiją. Šįkart į Mogiliovą. O ten, apsilankius muziejuje, paaiškėjo, kodėl gi Lukiškių aikštėje nebuvo pastatytas Vytis.

Pasitodo, Vyčio herbą, kurį Baltarusiai vadina “Pagonia”, Mogiliovui už ypatingus nuopelnus visiems laikams padovanojo LDK karalius Jonas Kazimieras. Negana to, jis suteikė Mogiliovui teisę būti lygiaverte Vilniui LDK sostine.

Lyg būtų to maža, gretimoje ekspozicijų salėje muziejaus darbuotojas pasakoja apie tai, kad tuometiniai LGK didikai save kildinę iš didingųjų Sarmatų, kurių beribės valdos siekė didžiules platybes apie Juodąją Jūrą (šiuolaikinę Ukrainą, Lenkiją, Rusiją, Bulgariją ir pan.).
Jei Lukiškėse stovėtų Vytis, kaip po to VSD savo “Grėsmėse nacionaliniam saugumui” galėtų sekti pasakas apie tai, jog Lietuva ir Baltarusija praeityje neturėjo nieko bendra? Juk šiame pasakų rinkinyje už 2016 m. net 3 dienų šventųjų kaulų iš Pečioros vienuolyno (Ukraina) ekspozicija buvo įvertinta kaip grėsmė nacionaliniam saugumui.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
65
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!