Pažvelkime į terorizmo problemą Vakarų Europoje plačiau. Tarkime, aš esu arabas-musulmonas ir man puikiausiai sekasi gyventi kur nors Prancūzijoje, kur turiu savo mečetes, kuriose laisvai galiu varyti bet kokią savo propagandą, gaunu čia pašalpas, dėl manęs miestuose net nestatomos kalėdinės eglutės, dėl manęs net iš katalikiškų mokyklų šalinami kryžiai… Kodėl man reikia užsiimti terorizmu ir taip kenkti savo gyvenimo kokybei? Man visą laiką kyla šis klausimas. Jie turėtų vykdyti teroristinius aktus ten, kur jų nepriima. Bet jie vykdo teroro aktus savo namuose, kuriuose jiems suteiktos privilegijos, o tai sukelia tik priešiškumą. Todėl klausimas: ką jie tuo laimi?

Bet užduokime dar vieną klausimą. Daugelis, tikriausiai, pastebėjo, kad po tokių teroro aktų beveik niekada nėra suimami jų vykdytojai – dažniausiai juos nušauna. Bet jeigu aš būčiau policijos viršininkas, tai būtinai duočiau komandą suimti juos gyvus, kad galėčiau paklausti: iš kur ginklai, iš kur pinigai, kokie jo motyvai, kas visa tai užsakė ir t.t. Progų pagauti juos gyvus buvo daug, bet kažkodėl visada jie yra nušaunami… Ir atsakymų į tokius klausimus nėra. Taigi pasaulis nėra toks paprastas, kaip atrodo – jis yra kur kas paprastesnis….

R. Paulauskas. Kodėl migrantai kovoja prieš save? “Respublika”. 2018 12 15


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti: Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka”, jei turite omeny kažką konkrečiai, nurodykite, kam. Ačiū . Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911, PayPal: kazimieras.juraitis@gmail.com

Views All Time
Views All Time
57
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!