Gimdo nigerietės rūpinasi vakariečiai?
Šiek tiek sausos statistikos: Afrikos gyventojų skaičius 1970 m. siekė 400 mln.; po 30 metų, t.y., 2000 m. jis padvigubėjo iki 800 mln. O dabar, praėjus maždaug dar 20 metų, žmonių Afrikoje turime 1,3 milijardus. Kitaip sakant augimo tempai nelabai žymiai lėtėja. Afrika yra pasiruošusi per dar vieną žmonių kartą vėl padvigubinti savo gyventojų skaičių. Taigi, 2030 m. tikriausiai turėsime 1,6 mlrd. Dar toliau, demografai numato šio rodiklio tolimesnį augimą iki 2,4 mlrd. 2050 metais.
Šioje “Iš savo varpinės” laidoje kalbamės su buvusiu ilgamečiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu būtent apie demografinį Afrikos burbulą, migracijos priežastis ir kodėl Vakarai savo tariama “pagalba” tik blogina padėtį.
Kaip iliustraciją pasirinkome Nigeriją- didžiausią gyventojų skaičiumi Afrikos valstybę turinčia pakankamai gamtos išteklių tačiau… skurstančiųjų skaičiumi pirmaujanti Pasaulyje.
“Iš savo varpinės” laidose mes nevengiame kalbėti aštriai ir kai kada net nepolitkorektiškai tad ir šioje laidoje jus išgirsite kai kurios dalykus apie ką vargu išdrįs parbilti oficiozinės medijos.
Primename , kad visa medžiaga yra laisvo naudojimo tad dalinkitės kuo plačiau leisdami ir kitiems pasiekti necenzūruotą informaciją.



Gimė 1977 m. liepos 7 d. Vilniuje, inteligentų šeimoje.
Dar mokydamasis mokykloje pradėjo rašyti straipsnius į jaunimo laikraštį „Mes“ ir „Moksleivio“ žurnalą. Vėliau pasirinko su žurnalistika ir publicistika nesusijusią veiklą.
1998–2005 m. dirbo apšvietimo, elektrotechnikos ir stiklo gamybos įmonėse vadybininku, dizaineriu konstruktoriumi.
2003 m. sukūrė interjero šviestuvo dizainą bei gamybos sprendimą ir laimėjo prestižinį Barcelona Design Centre surengtą konkursą.
2006 m., grįžęs į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos, pradėjo nuosavą verslą, įkūrė UAB Kompleksinių sprendinių grupę, kuriai vadovauja iki šiol.
2009 m. įkūrė mažąsias vėjo jėgaines projektuojančią, alternatyviosios energetikos sprendimus diegiančią ir žaliąją energetiką propaguojančią VšĮ „Energy For Free“. Sukūrė mažosios vėjo jėgainės, atitinkančios Lietuvos sąlygas, techninį sprendimą. 2015 m. šios jėgainės sprendimui buvo išduotas išradimo patentas.
2009–2010 m. parašė ir paskelbė analitinį darbą „Individuali energetika“, kuriuo įrodoma Lietuvos energetikos sektoriaus decentralizavimo ir demonopolizavimo būtinybė.
Nuo 2008 m. grįžo prie publicistinės veiklos. Yra nepriklausomas publicistas, nagrinėja vartojimo, energetikos, ekonomikos, darbo santykių ir kitas aktualias socialines, ekonomines ir aplinkosaugos temas. Geriausiai jo pasaulėžiūrą atspindi šie straipsniai: „Darbo migrantų belaukiant“, „Tie „baisūs“ emigrantai“, „Darbuotojas ne įrankis, o darbdavio kreditorius“, „Valstybė – korporacija“, „Lietuva lygiuojasi į trečio pasaulio valstybes“.
Pastaruosius kelerius metus tikslingai rinko medžiagą apie šiuolaikinės maisto pramonės užkulisius ir 2014 m. išleido knygą „Kas mus žudo?“ Knygoje nagrinėjama pramoninio maisto saugos tema. Surinktos medžiagos pagrindu parengtas ciklas paskaitų, kurias skaito neatlygintinai. Taip pat aktyviai dalyvauja ir kitoje visuomeninėje veikloje.
Bendradarbiauja su Samdomų darbuotojų profesine sąjunga, įkūrė vartotojų savišvietos bendruomenę „Liaudies kontrolė“, yra surengęs viešąsias akcijas aplinkosaugos, atsakingo vartojimo skatinimo, taip pat darbuotojų teisių gynimo klausimais.
Nuo 2015 m. yra „Visuomeninio komiteto prieš priverstinę imigraciją“ narys, o vėliau – ir asociacijos „Nacionalinis interesas“ bendras steigėjas bei Vilniaus miesto skyriaus koordinatorius.
Nepartinis.
Parašykite komentarą