Į gatves išėjo daugiau nei ketvirtadalis milijono piliečių , per 2000 kelių, degalinių bei kuro sandėlių protestuotojai tiesiog užblokavo. Neramumams malšinti valdžia mobilizavo per 90 000 policininkų . Atrodytu kuo ne revoliucijos pradžia?

Tačiau istorijoje, net ir ne visai tolimoje, jau matėme panašius protestus, kurie baigdavosi arba protestų lyderių susitarimais su valdžia, arba tiesiog nurimdavo savaime. Kaip bus šį kartą su “geltonų liemenų” protestais? Koks yra šiandienos protestuojančio prancūzo socialinis portretas ir kuo jis skiriasi nuo 1968-jų metų protestuotojo ar OCCUPY judėjimo dalyvio? Kodėl šis protestas išplito taip greitai ir ar jis nepersimes į kitas valstybes? Kodėl net ir radikaliomis vadinamos partijos nesugebėjo “pagauti” piliečių nepasitenkinimo?

Apie tai ir ne tik šioje “Iš savo varpinės” laidoje kalbamės su diplomatijos ekspertu ir ilgamečiu buvusiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu.

Laidoje panaudoti vaizdo fragmentai iš asmeninių puslapių iki tol nerodyti plačiai per TV kanalus .

Nuorodos į ankstesnes laidas pagal temą:

https://youtu.be/nyXux4OhkAg – Po Prancūzijos rinkimų. “Jaunuolis” Macron tapo pensininkų prezidentu? 2017-05-15

https://youtu.be/lAEmC5t1LZo – Prancūzijos rinkimai. Emmanuel Macron globalizacijos korta? 2017-04-30


Svarbu. Planuojame kiek plėsti “Iš savo varpinės” formatą ir daugiau laiko skirti aktualijų bei įvykių , kurios “nemato” oficiozai nušvietimui.

Paremti ISV kol kas galima pavedimu (prašome nurodyti mokėjimo paskirtyje “iš savo varpinės” ) Bankas 35000 UAB „Paysera LT“ Gavėjas Vitalijus Balkus a/s. LT393500010003821713),

Views All Time
Views All Time
71
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!