Sąjūdžio 30-mečio proga Mokslų Akademijoje įvyko Vilniaus Forumo (lyderis V.Radžvilas) organizuotas renginys. Jame dalyvavo ir doc. Algirdas Šukys,. kuris mena ir Sąjūdžio pirmuosius žingsnius, ir klaidas. Jis teigia, jog Vilniaus Forumas kartoja Sąjūdžio klaidas. Todėl docentas ir paskambino į PressJazz televiziją ir “blogerio Kazimiero Juraičio laike”, kartu su kita Sąjūdžio laikų amžininke Elena Kubiliene bando tas klaidas įvardinti.

Pagrindinė Vytauto Radžvilo klaida Vilniaus Forume– bandymas kurti didelį judėjimą “iš viršaus”, – mano Algirdas Šukys. Bandymas spręsti “apačių” problemas “iš viršaus” naikina perspektyvą. Tuomet judėjimas taps valdžia, kuri vėl atves į judėjimo išsigimimą. Taip atsitiko su Sąjūdžiu, taip atsitiks ir šįkart, jeigu…Vienintelė išeitis – leisti žmonėms patiems spręsti savo problemas, visokeriopai padedant “iš viršaus”. Antra sąlyga, kuri neleistų pakartoti Sąjūdžio klaidų – kitos nuomonės (ar opozicijos), dalyvavimas judėjime. Jei tokia neatsirastų natūraliu būdu, ją reiktų dirbtinai sukurti. Tik tokiu būdu galima užtikrinti procesų progresijos tvarumą.

Kazimieras Juraitis oponuoja docentui, kad jo valdymo teorija veiksminga tik buvusios TSRS visuomenės, kur žmonių ydos (godumas) buvo tramdomos dėl socializmo ypatumų. Kaip pavyzdį pateikia Elenos Kubilienės kurtą šeimos modelį, kurį sunaikino esama sistema, o atkurti jo neįmanoma, nes veikianti sistema to neleis jokiomis sąlygomis.

Docentas Algirdas Šukys gi tvirtina, kad jo (kartu su kolegomis) kurta valdymo sistema universali, jos ypatumai – tai dėsniai, kurių nei apeiti, nei išvengti neįmanoma. Belieka tik jų paisyti ir laikytis.

Forumas ir Sąjūdis. Kas taisytina?
A. Šukys, E. Kubilienė ir K. Juraitis.
2018 06 07


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti: “Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”. Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
92
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!