Kai viešoje erdvėje girdime apie ekonominius procesus, dažniausiai naudojamos sąvokos „ekonomika kyla“ arba pvz. „ekonomika krenta“. Taip pat medijose labai mėgstamas dalykas rodyti pvz. BVP pokyčio grafikus arba operuoti tokiu rodikliu, kaip BVP dalis gyventojui. Bet ar tikrai gerai kai pagaminama vis daugiau prekių, bankai išduoda vis daugiau paskolų, o vartotojai leidžia pinigus vis drąsiau. Apie tai kalbėsime su ekonomistu profesoriumi Povilu Gyliu.

Šioje laidoje jus sužinosite kokią esminę klaidą daro vien rinkos ekonomika pasikliaunantys ekonomistai. Kur buvo neteisus K.Marksas ir kodėl mes turime keisti savo požiūrį į išteklius jei nenorime išvysti civilizacijos žlugimo.

Laidoje prisiminime apie Islandijos bankų aferos griūtį ir tikros pilietinės visuomenės atsaką į prievartinius raginimus visiems piliečiams prisiimti atsakomybę už bankininkų nusikaltimus. Taip pat kalbame apie paraleles su Lietuva ir nagrinėjame kodėl 2008 m. mes atsidūrėme ties bedugne, tačiau vis tiek skolinomės labai brangiai.

Kalbame ir apie karų priežastis, bei aštrėjančią kovą dėl išteklių tarp Kinijos ir Vakarų, kur viena iš „fronto linijų“ šiuo metu driekiasi Afrikoje.

Sugrįžtant į Lietuvos realijas Prof. Gylis atsako kiek vis tik reikia pinigų eiliniam lietuviui, kad jaustis oriai.

Šioji „Iš savo varpinės“ laida nepaisant temos sudėtingumo tinka ir ekonomikos subtilybes išmanantiems ir tiems, kas tiesiog domisi vykstančiais procesais. Ir, te nesupyksta kitų laidų dalyviai bent jau šiemet yra kone geriausia ISV laida. Todėl didelis prašymas nepatingėkite pasidalinti ja savo soc. Tinklų paskirose bei grupėse. Taip pat labai laukiame atsakymo į klausimą ar ISV formatu imtis savaitės įvykių apžvalgos.


Primename, kad visa „Iš savo varpinės“ laidų medžiaga yra laisvo naudojimo. Laida yra nekomercinė. Norintys paremti laidą ir prisidėti prie įrangos įsigijimo tai gali padaryti pervedant pinigus į sąskaitą LT393500010003821713 Gavėjas: Vitalijus Balkus Mokėjimo paskirtis : „Iš savo varpinės“ arba per https://www.patreon.com/savo_varpine.

Views All Time
Views All Time
30
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!