Skubi pagalba suskilinėjusiai kulnų odai
| |

Skubi pagalba suskilinėjusiai kulnų odai

Vis daugiau moterų ir merginų plūsta į vaistines ieškoti gelbėjimosi priemonių suskeldėjusiai ir suragėjusiai kulnų odai. Atšilę orai paskatino dailiosios lyties atstoves pasirūpinti ne tik madingais atvirais bateliais, bet ir nepriekaištingomis kojomis. Kiekviena trokšta susigrąžinti švelnią, lygią ir sveiką pėdų odą. „Atviri bateliai išryškina visus pėdų trūkumus. Išsausėjusi ir suskilinėjusi kulnų oda ne tik neestetiškai atrodo. Jei nekreipsite dėmesio ir jos neprižiūrėsite, gali kilti ir daugiau, kur kas rimtesnių, odos problemų. Į sutrūkinėjusią odą lengvai gali patekti infekcija“, – įspėja Baltijos ir Amerikos klinikos dermatologė Inga Galinauskaitė. Pasirūpinti savo kojomis ir jas palepinti galima tiesiog savo namuose. Pasimėgaukite SPA procedūromis ir pasijuskite lyg grožio salone. Labai lengvai ir paprastai, greitai ir efektyviai susigrąžinsite švelnią pėdų odą ir net pagydysite įplyšusius pirštų galiukus.

Paakių oda ir jos priežiūra
| |

Paakių oda ir jos priežiūra

Turbūt pati jautriausia žmogaus kūno dalis yra oda aplink akis. Ji labai plona (vos 0,005 mm), organizmo menkai drėkinama ir tepama riebalais, ir praktiškai neturi apsauginio hidrolipidinio sluoksnio. Ši odos dalis net vaikystėje nepasižymi stangrumu ir elastingumu. Po ja yra mažai riebalinės ląstelienos. Akis supančiai odai tenka nuolat judėti. Mat žmogus per dieną akimis spėja sumirksėti net 10 tūkstančių kartų. O kur dar mimikos judesiai? Prisimerkiame, susiraukiame, verkiame, juokiamės… Todėl paakių odoje gana anksti susiformuoja raukšlelės. Metams bėgant, sausėja visa kūną dengianti oda, o ypač vokų ir paakių odelė. Nuo kenksmingo aplinkos poveikio, stresų, nuovargio po akimis susiformuoja maišeliai. Beje, jeigu tokie maišeliai linkę formuotis iš prigimties, tai jie gali atsirasti jau paauglystėje. Tačiau dažniausiai jie “papuošia” vyresnių žmonių akis. Dėl susilpnėjusios epidermio kraujo apytakos, tokie paakių paburkimai gali įgauti tamsią spalvą. Taip atsiranda vadinamieji ratilai po akimis. Kaip išsaugoti gražią paakių odą? Nesišypsoti, nesiraukyti? Vargu ar sugebėtume visose situacijose išsaugoti abejingą veidą. Todėl aplink akis esančia oda reikia rūpintis kitaip. Ir tai reikia pradėti daryti jau nuo 20 metų amžiaus. Tik tokiu būdu įmanoma išvengti anksti susiformavusių “žąsų kojelių” aplink akis. Net ir pats geriausias dieninis kremas negali išspręsti visų šios jautrios odos specifinių problemų (tamsūs ratilai, maišeliai, paraudimas).

Plaukų priežiūra
| |

Plaukų priežiūra

Gražūs, prižiūrėti ir tvarkingai sušukuoti plaukai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį. Ideali plaukų priežiūra tai ne tik savalaikis ir taisyklingas plaukų plovimas, kaip pirmas priežiūros žingsnis, tam, kad jie būtų švarūs, gražūs, purūs ir blizgantys. Tai ir priežiūros priemonių bei procedūrų pritaikymas pagal esamą plaukų ir galvos odos būklę einamuoju periodu, o šiai būklei pasikeitus ir tinkamas plaukų priežiūros produktų keitimas. Yra visada svarbu pasirinkti tinkamus plaukų priežiūros produktus, naudoti juos pagal paskirtį ir pasirūpinti plaukų apsauga vasaros, rudens, žiemos ir pavasario metu. Idealus plaukų džiovinimas – natūralus džiovinimas be feno, džiovintuvo, žnyplių ar kitų prietaisų. Po plovimo plaukus geriausia džiovinti rankšluosčiu, tačiau nuo labai intensyvaus trynimo pažeidžiama plauko struktūra, todėl užtenka nusunkti vandens perteklių ir palikti galvą neuždengtą, kad plaukai išdžiūtų natūraliai. Idealus plaukų iššukavimas po plovimo – be jokių šukų – pasinaudojant savo pirštais. Tačiau jei tai yra neįmanoma, tuomet drėgnų plaukų iššukavimui reikia naudoti tik labai retas šukas ir ilgiems plaukams visais atvejais pradedant nuo plaukų galiukų ir palaipsniui kylant viršugalvio link. Idealus šukuosenos formavimas – geriau mažiau skirtingų priemonių ant plaukų, nei per daug, nes plaukai perkrauti nereikalingomis priemonėmis praranda blizgesį, atrodo sulipę ir nešvarūs ir juos tenka plauti iš naujo.

Plaukų priežiūra
| |

Plaukų priežiūra

Plaukai – svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, todėl būtina deramai juos prižiūrėti. Be to plaukai atlieka ir tam tikrą apsauginę funkciją – sulaiko tiesioginius saulės spindulius, saugo galvą nuo karščio, šalčio ir kt. Tam, kad plaukai būtų švarūs, nebūtina naudoti daug šampūno ar plauti galvą kelis kartus, nes taip darydami, mes galime pažeisti plauko struktūrą, atimdami iš jo natūralias riebalines medžiagas, kurios plaukams suteikia elastingumą ir blizgesį. Plaukus derėtų plauti 1-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo aplinkos faktorių, kuriose Jūs dirbate ir nuo natūralių galvos odos ypatybių – polinkio riebaluotis. Patartina pasirinkti kasdieninio naudojimo šampūną, nes jame yra mažesni kiekiai detergentų, jie švelnesni ir ne tokie dirginantys (ypač tai svarbu, jei plaukus plausite dažnai). Galite rinktis ir vaikiškus šampūnus, nes jie yra švelnūs, be dažančių medžiagų ir turintys mažesnį kiekį konservantų. Jei galvos oda sveika, ji yra rausvos spalvos, nepleiskanoja. Pasirodžius galvos odos suerzinimo požymiams, pravartu kreiptis į kosmetologą ar dermatologą. Apie 40% žmonių kenčia nuo pleiskanų. Pleiskanojimas paprastai prasideda paauglystėje, bręstant, kai pagausėja riebalų gamyba ir plaukai tampa riebūs. Vyresniems žmonėms pleiskanos atsiranda rečiau, nes jų plaukai sausesni. Manoma, kad pleiskanos atsiranda dėl per didelio jautrumo grybelinėms bakterijoms Pityros porum ovale.

Natūralios priemonės nuo pleiskanų
| |

Natūralios priemonės nuo pleiskanų

Negalite pasipuošti juodomis palaidinėmis ar švarkeliais, nes ant pečių iškart “nusėda” pleiskanos? Imkitės priemonių! Jei šampūnai ir kitos priemonės nuo pleiskanų nepadėjo, išmėginkite natūralias namines priemones, kurias naudojo mūsų seneliai ir proseneliai ir kantriai laukite rezultato. Pleiskanas išnaikinti padės kiaušinio trynys: plaukus ir galvos odą 10 minučių trinkite dviejų kiaušinių tryniais. Po tokio galvos masažo plaukus išskalaukite vėsiu vandeniu. Svogūnas – taip pat sėkmingai susidoroja su pleiskanomis. Sutarkuokite nedidelę svogūno galvutę ir gautą košelę suvyniokite į marlę. Gautu ryšulėliu masažuokite galvos odą. Įmasažavusios palikite porai valandų ir po to išplaukite. Plaukai taps minkštesni, elastingesni ir tvirtesni. Po keleto tokių procedūrų pleiskanos turėtų išnykti. Šalpusnis taip pat puiki priemonė, kovojanti su pleiskanomis. Tris šaukštus šalpusnio ir tiek pat dilgėlių lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po 30 minučių nukoškite per marlę. Šiuo antpilu įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę. 100 gramų smulkintų šviežių šalpusnio lapų užpilkite karštu vandeniu ir gauta mase ištrinkite galvos odą. Galvą apriškite skarele ir palikite 20-30 minučių. Po to plaukus gerai išplaukite šiek tiek actu parūgštintu vandeniu. Ši plaukų kaukė veiksmingai stabdo plaukų slinkimą ir naikina pleiskanas.

Kojų priežiūra
| |

Kojų priežiūra

Viduržiemyje pats metas priminti kaip prižiūrėti kojas… Daugumos žmonių kojų priežiūra apsiriboja pėdų plovimu ir nagų karpymu. Pėdų oda nuolat atsinaujina, taigi po plovimo būtina nuolat pašalinti seną ir nebegyvą pėdų odos sluoksnį – tokiu būdu sumažinsime nuospaudų ir pūslių pavojų. Susikaupusi tarpupirščiuose negyvų ląstelių masė – puiki terpė daugintis mikroorganizmams, nes čia šilta, drėgna nuo prakaito. Tai sukelia papildomų problemų – nemalonų kvapą, niežulį. Pėdas plaukime drungnu vandeniu, su muilu ar dušo želė ne trumpiau nei 2-3 minutes, pašalinkime negyvas ląstekes kempine, kojų dilde, pemzos gabalėliu. Jei leisime susidaryti suragėjusiam sluosksniui, tada atsiras nuospaudos, įtrūkimai, kuriuose kaupsis mikroorganizmai, sukeldami odos uždegimą. Kaip išvengti nuospaudų? Nuospaudos ir sukietėjimai dažniausiai susidaro ant kulno, pirštų pagalvėlių. Jų formavimuisi turi įtakos bato trynimas, eisena ar pėdos forma. Būtina pasinaudoti minkštais kempinės įklotais skaudamoms vietoms pridengti (jų galima įsigyti vaistinėse), jei nuospaudos tampa itin skausmingos – būtina kreiptis į gydytoją, dažnai chirurginiu būdu padedantį atsikratyti šios problemos. Ar kojų priežiūrai būtinos kosmetinės priemonės? Kojų odą reikia tinkamai prižiūrėti, naudoti tinkamas kosmetikos priemones. Po pėdų plovimo, odą būtų naudinga patepti maitinamuoju kremu (ypač sulaukus 40 metų, kai intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja padų oda), ar bent augaliniu aliejumi.

Mitybos patarimai norinčioms turėti sveikus plaukus
| |

Mitybos patarimai norinčioms turėti sveikus plaukus

Mūsų plaukų grožis, kaip ir odos bei nagų, labai priklauso nuo to, ką mes valgome. Su maistu mūsų organizmas pasisavina visas puikiai mūsų organizmo būklei palaikyti reikalingas medžiagas. Jeigu jūsų plaukai pradėjo slinkti, dažnai riebaluotis ar tapo silpni, tai yra signalas, jog organizme yra trūkumas vienos ar kitos mineralinės medžiagos ar vitaminų. Baltymai ypač reikalingi toms, kurių plaukai labai slenka. Jei mėgstate soją – valgykite patiekalus, į kuriuos įeina būtent šis produktas. Sojose esantys baltymai ne tik stabdo plaukų slinkimą, bet ir skatina augimą. Daug baltymų gausite valgydamos riešutus, sūrį, kiaušinius, mėsą. Slenkantiems ir ploniems plaukams dažniausiai trūksta geležies. Šio mikroelemento gausite, jei valgysite pakankamai džiovintų vaisių, kiaušinių, raudonos mėsos, grūdų košės bei ankštinių augalų. Sustiprinti plaukus padeda vitaminas E. Jo gausu žalialapėse daržovėse, grūduose bei riešutuose. Taip pat plaukams labai naudingas yra jodas, tad valgykite kuo daugiau jūros gėrybių bei jūros dumblių. Plaukai linkę greitai riebaluotis, kai trūksta vitamino B. Šią problemą išspręsite, jei valgysite pakankamai riešutų, grūdų, pieno produktų, kiaušinių, ankštinių augalų ir žalialapių daržovių.

Galvos odos pleiskanojimas
| |

Galvos odos pleiskanojimas

Odos raginio sluoksnio lupimasis yra normalus reiškinys, paprastai plika akimi nematomas. Kai jis tampa matomas, tai ir vadinama pleiskanojimu. Pasak prof. habil. dr. Gerimantos BALEVIČIENĖS (Prof. G. Balevičienės klinika, A. Vivulskio g. 22, Vilnius), pleiskanojimo priežastis – silpnesnis ar stipresnis galvos odos uždegimas. Jis gali pasireikšti paraudimu, patinimu, odos sustorėjimu, bet kartais nebūna jokių matomų pakitimų. Pleiskanojimas gali būti sausas, sėleninis, kai labai smulkios pleiskanos byra vos prisilietus prie galvos, ir riebus. Šių skirtingų pleiskanojimo rūšių priežastys skirtingos. Paprastąjį pleiskanojimą, kuris dažniausiai prasideda nuo 12 metų ir gali trukti iki 50-ties, dažniausiai sukelia padidėjęs odos sausumas, nulemtas nepakankamo riebalinių liaukų kiekio. Tokioje odoje grybeliai ar bakterijos pradeda greičiau daugintis ir sukelia dar didesnį pleiskanojimą. Dar viena paprastojo pleiskanojimo priežastis – netinkama galvos odos priežiūra. Kai kurie netinkamai parinkti šampūnai gali išsausinti odą ir sukelti dar didesnį pleiskanojimą bei stiprų niežėjimą. Riebiojo pleiskanojimo priežastis – seborėja. Ji siejama su žmogaus organizmo endokrininių liaukų veikla, t.y. su padidėjusiu androgenų aktyvumu. Dėl jo ištekėję iš riebalinių liaukų riebalai suskyla į riebalų rūgštis, kurios pradeda dirginti odą ir sukelia jos uždegimą, pasireiškiantį storomis, gelsvai pilkšvomis pleiskanomis.

Ko reikia, kad plaukai būtų sveiki?
| |

Ko reikia, kad plaukai būtų sveiki?

Jeigu jūsų plaukai yra tvirti, elastingi, žvilgantys, blizgantys, purūs, greitai auga, nelūžinėja, neslenka ir netriūšta – sveikiname! Tai reiškia, jog jie yra tinkamai prižiūrimi ir jūsų organizmas yra sveikas, nes jam netrūksta jokių vitaminų ir mokroelementų. Taip taip, mielosios, plaukai atspindi jūsų organizmo būklę ir signalizuoja apie tinkamą ar netinkamą mitybą. Norint, kad plaukai būtų sveiki, jūsų organizmas privalo gauti beveik visus įmanomus vitaminus ir mikroelementus, taigi, privalote valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Jūsų plaukams būtiniausi yra šie vitaminai bei mirkoelementai: Vitamino B2 – jo gausite valgydamos jogurtą, sūrį, kiaušinius, mėsą, kepenėles, žuvį, brokolius, migdolus, bei gerdamos pieną. Vitamino B5 – valgykite grybus, žiedinius kopūstus, kiaušinius, sūrį su pelėsiu, sojas, mieles bei jautieną. Vitamino H – jo gausu lazdyno bei žemės riešutuose, kiaušiniuose, žiediniuose kopūstuose, grybuose, kepenėlėse ir mielėse. Vario – šio mikroelemento yra lazdyno riešutuose, grikių košėje, pupelėse, žirniuose, žuvyje ir kepenėlėse. Cinko – jo gausu grikių košėje, moliūgo sėklose, piene, mėsoje, pupelėse bei geltonajame sūryje. Plaukai triušta ar slenka ne be priežasties. Tai signalizuoja apie tam tikrų maisto medžiagų trūkumą, apie netinkamą mitybą, netinkamą priežiūrą arba netgi gali būti kokios nors ligos požymis.

Galvos odos masažas
| |

Galvos odos masažas

Kiekvieną kartą plaunant galvą, šampūną galima paskirstyti masažuojamaisiais judesiais. Masažą galima daryti ir sausiems plaukams. Europoje šiuo metu populiarėja plaukų šukavimas pirštais kai nebenaudojamos šukos. Žinoma, tai tinka tokiems plaukams, kurie yra trumpi ar labai lengvai pasiduoda formavimui. Tačiau šiuo atveju ypatingas dėmesys skiriamas galvos odos masažui. Masažuojama pirštų galiukais. Rankų nykščiai dedami ant smilkinių, o kitais pirštais daromi sukamieji judesiai. Masažuojama visa galva, pradedant nuo kaktos viršugalvio link. Paskui nykščiai dedami po ausimis, ir masažuojama atvirkštine kryptimi nuo kaklo link galvos vidurio. Taip pat patariama lengvai patempti plaukus prie šaknų.