20 patarimų, kurių, deja, nežinojau, išeidamas į gyvenimą
|

20 patarimų, kurių, deja, nežinojau, išeidamas į gyvenimą

Man beveik trisdešimt penkeri. Gyvenime esu padaręs daugybę klaidų, tačiau dėl praeities nesigraužiu… Iš savo klaidų labai daug ko išmokau, o šiaip mano gyvenimas- nuostabus. Kaip ten bebūtų, yra keletas dalykų, kurių, deja, nežinojau, kuomet baiginėjau vidurinę mokyklą ir pradėjau suaugusio žmogaus gyvenimą. Ar dabar kažką keisčiau, jei galėčiau? Nesu tikras. Gal bandyčiau išvengti skolų, kurių turėjau galybę, tačiau tuomet nebūčiau patyręs išsivadavimo iš jų malonumo. Gal būčiau pasirinkęs teisingesnį karjeros kelią, bet šiandien neturėčiau visos tos patirties, kurios dėka tapau rašytoju ir blogų autoriumi. Gal nebūčiau vedęs pirmąjį kartą- būčiau išvengęs skyrybų. Tačiau tuomet neturėčiau dviejų gražiausių ir nuostabiausių vaikų iš pirmosios santuokos. Nemanau, kad kažką keisčiau, bet, žvelgdamas į praeitį, keletą patarimų norėčiau perduoti sau, aštuoniolikmečiui. Kodėl noriu jais pasidalinti čia- ar dėl to kad, gailiuosi? Ne, dalinuosi su viltimi, kad mano klaidos ir išmoktos pamokos bus naudingos jaunesniesiems skaitytojams, dar tik “išeinantiems į gyvenimą”.
Pateikiu ne visai išsamų patarimų sąrašą, tikėdamasis, kad jis kam nors bus tikrai naudingas.

10 patarimų gyvenimui palengvinti
|

10 patarimų gyvenimui palengvinti

Dauguma mūsų problemų kyla iš mūsų požiūrio į save ir aplinkinius. Kartais visai menkaverčius įvykius ar situacijas pernelyg sureikšminame. Todėl nebegalime logiškai mąstyti ir priimti tinkamų sprendimų. Atsikratykime šiuo įpročiu ir iškart pajusime palengvėjimą. Dalis problemų savaime išnyks. Pasaulis nušvis kitomis spalvomis. Apsidairykite, galbūt savyje aptiksite ir daugiau paikų įpročių, gadinančių jums ir jūsų pažįstamiems sveikatą. Štai jums dešimt dažniausiai pasitaikančių elgesio ydų. Tebūna jos kompasu nelengvame savianalizės kelyje. Nedarykite skubotų išvadų. Skubotos išvados gali turėti skaudžias pasekmes. Pirma, niekada nereikia būti įsitikinusiam, kad iš anksti žinote, kas bus arba kaip viskas klostysis. Aiškiaregystės dovaną toli gražu ne kiekvienas turime. Todėl labai lengva suklysti. Juolab, kad pasaulis negyvena pagal mūsų logiką. Antra, negalvokite, kad visi žmonės panašūs į jus. Jie turi savo mintis ir savo pasaulio matymo kampą. Bandymas visus suverti ant vieno iešmo išprovokuos tik trintį ir komplikuotus santykius. Nedramatizuokite. Niekada nedarykite iš musės dramblio ir šieno kupetoj neieškokite adatos. Aibė žmonių iš pažiūros nieko vertus įvykius paverčia didele tragedija. Kodėl? Galbūt jie nori atrodyti svarbiais ir reikšmingais? Tačiau tai kvaila ir pražūtinga.

10 patarimų, kaip tinkamai pradėti dieną
|

10 patarimų, kaip tinkamai pradėti dieną

Vėl čirškia nekenčiamas žadintuvas, jūs atmerkiate akis ir galvojate apie būsimą dieną kaip apie katorgą? Be abejonės, tokia ji ir bus. Apie ką galvojame – tą ir prišaukiame į savo gyvenimą. Nuo to, kaip pradedame dieną, priklauso, kokia ji bus. Kaip iš ryto atsikelti žvaliam ir gerai nusiteikusiam? Jūsų dėmesiui – 10 specialistų patarimų. Vos prabudę iškart pagalvokite apie ką nors malonaus, kas jūsų laukia: gardžios kavos puodelis, gaivus dušas, gražus apdaras etc. Nepadeda? Tuomet suplanuokite įteikti sau šiandien malonią dovaną: pavyzdžiui, nuvažiuoti prie jūros arba susitikti su artimu draugu, arba nusipirkti seniai svajotą daiktą… Nutarkite, kad šiandien bus, pavyzdžiui, Šypsenų diena. Arba Malonių susitikimų. Arba Sėkmingų darbų diena. Prisiminkite patarlę: “Kaip laivą pavadinsi – taip jis ir plauks.” Pavadinkite intuityviai – jūsų pasąmonė žino, kas šiandien jums geriau. Prieš išlipdami iš lovos energingai pasirąžykite, patrinkite ausis, patampykite save už plaukų – taip pamasažuojami energetiniai taškai, ir keltis tampa lengviau.

Naudingi patarimai. Vakarėlis
|

Naudingi patarimai. Vakarėlis

Jei planuojama linksmintis daugiau nei kelias valandas mieste ar pas draugus namie – galima išgerti daug daugiau alkoholio nei buvo planuota. Geriausias būdas kontroliuoti save yra kiekvieną išgertą alkoholinį gėrimą pakeisti nealkoholiniu. Alkoholis iš organizmo pašalina vandenį, todėl vanduo ar kiti gaivinamieji gėrimai yra labai svarbūs, ypatingai jei vakarėlio metu yra dar ir šokama ar kitaip naudojama daug energijos. Dažnai prieš vakarėlius nieko nevalgome ir itin dažnai atsitinka taip, kad į vakarėlį skubame iškart po darbo. Tačiau svarbu prisiminti, kad lengvas sumuštinis ar dribsnių indelis pripildys skrandį ir alkoholis nepateks į kraują taip greitai. Suplanuokite, kaip iš vakarėlio grįšite namo: prieš einant į vakarėlį visada nuspręskite, kas tą vakarą vairuos ir tai neturėtų būti tas pats asmuo visada, keiskitės!visada turėkite pakankamai pinigų taksi; įsidėmėkite, kada važiuoja paskutinis autobusas ar troleibusas. Prižiūrėkite vieni kitus.

Patarimai iš viso pasaulio
|

Patarimai iš viso pasaulio

Kiekviena tauta turi savų, laiko patikrintų sveikatos ir ilgaamžiškumo receptų. Kai kurie jų iš tiesų vertingi ir veiksmingi! Norite neturėti antsvorio? Išmeskite keptuvę! Korėjietiška virtuvė laikoma sveikiausia pasaulyje, mat čia beveik viskas verdama: ne tik ryžiai, bet ir daržovės, žuvis, mėsa. Pastarosios valgoma labai nedaug. Populiariausias baltyminis produktas – jūros gėrybės. Būtinas kiekvieno patiekalo priedas yra kimči – korėjietiškas daržovių marinatas. Jis skiriasi nuo mums įprasto acto marinato – daržovės fermentuojamos su daug česnakų, aitriųjų paprikų ir trupučiu aliejaus. Ar kimči turi įtakos figūrai? Kai kurie mokslininkai mano, kad taip: aštrūs prieskoniai ne tik spartina medžiagų apykaitą, bet ir mažina apetitą. Gersi rūgpienio – ilgiau gyvensi. Adžarija – ilgaamžių tėvynė. Mokslininkai suka galvas, kas šios Gruzijos srities gyventojams padeda sulaukti garbingo amžiaus. Geri genai? Kalnų oras? Galbūt. Bet yra dar vienas dalykas – maconis (artimiausias kefyros ir jogurto „giminaitis”), kurio čia geriama išties daug. Šiame produkte yra acidofilobakterijų, padedančių virškinti maistą. Nustatyta, kad jei žarnyne šių mikrooganizmų yra užtektinai, labai sulėtėja žarnyno ląstelių senėjimas, organizmas iš bet kokio maisto pasisavina daugiau vertingų medžiagų.

Kasdieniai gyvenimiški patarimai
|

Kasdieniai gyvenimiški patarimai

1. Gerkite daug vandens.
2. Pusryčiaukite karališkai, pietaukite kaip princas, o vakarieniaukite kaip elgeta.
3. Dažniau valgykite tai, kas auga ant medžių ir kitų augalų, rečiau – perdirbtą maistą.
4. Gyvenkite su trimis E – Energija, Entuziazmu ir Empatija.
5. Raskite laiko meditacijai, jogai ir maldai.
6. Dažniau žaiskite.
7. Perskaitykite daugiau knygų nei praėjusiais metais.
8. Kasdien bent 10 minučių pasėdėkite tyloje.
9. Miegokite 7 valandas.
10. Kasdien 10-30 minučių pasivaikščiokite – šypsodamiesi.