Archives for Žmonės - Page 13

Pokalbiai su JONU MEKU

O į Ameriką vėl neatvažiavau pats. Ten, Vokietijoj, buvau tuose lageriuose. Tautų pabėgėlių komisija mane atvežė ir numetė čia, į Niujorką. Amerikoj atsiradau trisdešimtą spalio keturiasdešimt devintaisiais. Tai bus penkiasdešimt metų jau. Ir aš turėjau važiuot į Čikagą, kur toks…
Plačiau >>

Aidas Variakojis

Šiauliai. Žaidėme 301 į elektroninius pogrupiai po 6 sportininkus. Po 4 pirmuosius iš kiekvieno patenka į finalinį aštuonetuką. Pogrupiuose žaidimas 301 užbaigimas dvigubu. "Mirtininkų" grupėje iškart nuskriaudžiama ė ir kiek netikėtai šanys. Kitoje grupėje- tik per nepatyrimą: škys, vėliau ė.…
Plačiau >>

Petras Variakojis

Po Pirmojo pasaulinio karo Biržų alaus darykla buvo sugriauta, paskutinysis grafas Alfredas Tiškevičius išvažiavo kaip Lietuvos Respublikos pasiuntinys į Londoną. Alaus gamyba užsiėmė buvęs jo patikėtinis ir įgaliotinis Biržuose Petras Variakojis, vėliau daryklą iš grafo perpirkęs. 1923 metais alaus darykla…
Plačiau >>

Širvintų publikos humoro gysleles tampė operoje “Pajacai” debiutavę cirko klounai

Pirmojo Lietuvos kilnojamojo "Baltijos" cirko savininkas, meno vadovas ir direktorius Petras Variakojis "Širvintai" sakė, kad Širvintose į jo vadovaujamo cirko vaidinimus ateina tokie pat žmonės, kaip ir kitur - smalsūs ir drąsūs. Gal tik mūsų mieste jų susirinko kiek mažiau,…
Plačiau >>

Pirmieji pasivaikščiojimai po Valdovų rūmų menes

Lietuvos gyventojai ir svečiai jau gali pasigėrėti didingomis Valdovų rūmų sienomis. Šalia Vilniaus katedros, Gedimino kalno papėdėje baigiamas statyti pietinis, jau pradėtas vakarinis korpusas. Klojami pamatai kitoms pastatų komplekso dalims. Statybas numatyta baigti iki 2009 metų. Tačiau šalia jų vyksta…
Plačiau >>
Radvilos

Iš Radvilų rūmų pavogtas paveikslas

Trečiadienį tarp val. ir val. Radvilų rūmuose, Vilniuje pavogtas 2 tūkst. litų vertės Antano Gudaičio paveikslas. Apie vagystę ketvirtadienį dieną policijai pranešė Radvilų rūmų administracijos darbuotojas. Salė, kur buvo eksponuojamas šis paveikslas, yra prižiūrima nuolat ten budinčių muziejaus darbuotojų. Kitos…
Plačiau >>